Foto: SHUTTERSTOCK

Dauna sindroma dienā velciet kājās nesaderīgas zeķes – kā šādām zeķēm, tā katram cilvēkam sabiedrībā ir sava loma 12

Šodien, atzīmējot Pasaules Dauna sindroma dienu, biedrība “Dauna sindroms Latvija” aicina cilvēkus ikdienas gaitās doties ar kājās uzvilktām nesaderīgām zeķēm, ļauties bērnišķīgam priekam un skatīt pasauli ar jaunu elpu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Kā aģentūru LETA informēja biedrības “Dauna sindroms Latvija” valdes locekle Velga Polinska, šīs dienas mērķis ir veicināt sabiedrības informētību par Dauna sindromu un atgādināt, ka tas eksistē visā pasaulē, un ka pienācīga veselības aprūpe un iekļaujoša vide ir katra cilvēka pamattiesības.

Biedrības vadītāja aicina beigt izlikties, ka mēs visi esam un varam būt vienādi, jo tas nav ne iespējams, ne arī vajadzīgs. “Ieraudzīt atšķirīgo nozīmē spert soli tuvāk pasaulei, kurā ikvienam ir vieta. Šis ceļš nav vienkāršs, taču kopā mēs to varam noiet. Atšķirīgas zeķes ir simbols, ka esam ieraudzījuši to, no kā ilgstoši esam vairījušies – tāpat kā divas dažādas zeķes aizvien pilda savu funkciju, sildot un sargājot valkātāja kājas, tā arī katram cilvēkam sabiedrībā ir sava loma un nozīme,” norāda Polinska.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dauna sindroms ir ģenētisks stāvoklis, kuram raksturīga viena papildu hromosoma 21.hromosomu pārī. Latvijā ik gadu piedzimst 10-15 bērnu ar Dauna sindromu, un kopā valstī dzīvo gandrīz 1300 cilvēku ar Dauna sindromu.

Saskaņā ar ANO Ģenerālās asamblejas lēmumu Pasaules Dauna sindroma diena pirmo reizi tika atzīmēta 2012.gada 21.martā.

Luca, kurš adoptēja Albu ar Dauna sindromu

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.