Reklāmfoto

Daugavpils teātris aicina uz ekstrasensa cīņu
 0

Šovakar, 7. martā, Daugavpils teātra Lielajā zālē pirmizrāde – Ivara Lūša iestudētās komēdijas “Ekstrasensa cīņa” galvenajās lomās iejutušies aktieri Jānis Jarāns, Ritvars Gailums un Kristīne Veinšteina.


Reklāma
Reklāma

 

Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Rietumu civilizācija atrodas uz sabrukuma robežas: eksperts brīdina par gaidāmo krīzi
Lasīt citas ziņas

Jaunā izrāde tapusi kā latviskā versija februārī iestudētajai I. Lūša izrādei “Melu detektors” krievu valodā, kas uzvesta pēc mūsdienu krievu dramaturga Vasīlija Sigareva darba ar tādu pašu nosaukumu.

“Ekstrasensa cīņu” Daugavpils teātris piesaka kā “smieklīgu izrādi par jūsu kaimiņiem”. Stāsts vēsta par vienkāršu ģimeni, par laulāto pāri (R. Gailums, K. Veinšteina), kurš ir pelēkās ikdienas, vispārējās neapmierinātības un sadzīves nogurdināts. Viņš slēpjas aiz avīžu atvērumiem un domā par iedzeršanu. Viņa ir mūždien uzvilkusies un ar kaut ko neapmierināta. Šķiet, ka šajā ģimenē nekas vairs nevar mainīties, līdz notikumi strauji uzņem apgriezienus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc kārtīgas iedzeršanas vīrs noslēpj naudu un gribēdams vairs nespēj atcerēties, kur to ir nolicis, līdz sieva, emociju vadīta, nolemj lūgt hipnotizētāja palīdzību, bet kurš to būtu domājis, ka šis brīnumu seanss atklās daudzus citus negaidītus jaunumus un pārsteigumus.

Ekstrasensa lomā – aktieris Jānis Jarāns. “Varu sameklēt visu, ko cilvēks, par sev nezinot, noslēpis, kā zināms, vīriešiem ļoti izplatīta īpašība,” par savu tēlu stāsta aktieris. Viņš piebilst – lai gan izrādes nosaukums atgādina populāro Krievijas šovu, izrādē no “šova” nebūšot ne vēsts.

Tiesa, par iedvesmas avotu hipnotizētāja tēla veidošanai kalpojis ne viens vien ekstravagants paranormālo spēju īpašnieks, ko vakaros var vērot televīzijas ekrānos. Aktieris atklāj, ka arī pašam piemītot nedaudz “ekstrasensoru” īpašību – mantojums no senčiem latgaliešiem. “Latgale ir ezeru, enerģiju zeme, kur mīt ļoti spēcīgi un labestīgi cilvēki,” piebilst aktieris.

“Prieks, ka Ivars Lūsis, ar kuru esmu sadarbojies vairākkārtīgi, komēdiju – grūtāko no žanriem – neveido kā pliekanu izrādīti. Protams, publika varēs izsmieties, vēderus turēdami, taču vienā brīdī noteikti pieķers sevi pie domas – pag, vai tas tomēr nav par mani? Jo šādu ģimenīšu Latvijā papilnam, tikai neviens neatzīstas. Tādēļ arī sakām – izrāde ir par kaimiņiem!”

Šī J. Jarānam ir jau otrā izrāde uz Daugavpils teātra skatuves šajā sezonā – iepriekš mākslinieks atveidojis vienu no galvenajām lomām izrādē “Vosorys saulgrīžu burvesteibys”.

“Daugavpils teātris ir pēdējais no Latvijas teātriem, kurā vēl nebiju spēlējis – lielais aplis noslēdzies. Strādāt šeit piekritu pēc kolēģa Oļega Šapošņikova aicinājuma, kopā dažādos projektos strādājam jau sešus gadus. Lai ko arī runātu par Daugavpils teātri galvaspilsētā, statistika rāda, ka šobrīd te ir izpārdotas izrādes, kas nav bijis gadiem.

Reklāma
Reklāma

Cilvēki nāk uz teātri – latvieši uz krievu izrādēm un krievi – uz latviešu. Teātrim reklāma nav vajadzīga – to nodrošina skatītāji.”

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.