Daugavpilī ražos pasaulē labi zināma zīmola termokameras. Ražotnes izveidē investēs piecus miljonus eiro 2
“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Daugavpilī šogad tiks atklāta “Yukon Advanced Optics Worldwide” ražotne, kurā plānots saražot 40 tūkstošus optiskā aprīkojuma vienību gadā.
Plānotās investīcijas ražotnes izveidē ir pieci miljoni eiro, un tajā tiks ražotas pasaulē labi zināmā zīmola “Pulsar” termokameras. Uzņēmuma galvenā mītne atrodas Lietuvā, un šī kompānija izstrādā termovizuālo, digitālo nakts un dienas redzamības optisko aprīkojumu civilajām vajadzībām.
Šo optiku izmanto galvenokārt medību, jūras un drošības industrijā.
Paplašinot savu darbību, “Yukon Advanced Optics Worldwide” grupa Latvijā izveidojusi uzņēmumu “Pulsar Optics”. Termovizuālo ierīču pasaules tirgus strauji aug jau vairākus gadus, tādēļ uzņēmuma īpašnieki pieņēma lēmumu par ražošanas jaudas palielināšanu.
“Tas, ka izvēlējāmies Latviju, bija optimāls risinājums, jo te ir pieejami nepieciešamie speciālisti un ir labvēlīgs investīciju klimats ar labu biznesa potenciālu, kurš atbilst mūsu uzņēmumu grupas attīstības plāniem,” saka kompānijas izpilddirektors Aleksandrs Olševskis.
Pagājušajā gadā uzņēmuma produkcija tika eksportēta uz vairāk nekā 70 pasaules valstīm. Lielākie eksporta tirgi ir ASV un Eiropa, kur tiek pārdots 80% no kopējā eksporta apjoma.
Daugavpils uzņēmumā iecerēts nodarbināt 150 strādājošo. Pašlaik tiek meklēti darbinieki gan vadības, gan speciālistu līmenī. Tiek plānots, ka uzņēmuma apgrozījums dažos gados sasniegs 30 miljonus eiro.
Līdz ar uzņēmuma atvēršanu Daugavpilī Latvija kļūs par septīto valsti, kurā būs pārstāvēts “Yukon Advanced Optics Worldwide”. Uzņēmums savas ražotnes izvietojis arī Baltkrievijā, Lielbritānijā, Ķīnā, Lietuvā, Krievijā un Ukrainā.
“Yukon Advanced Optics Worldwide” ir viens no uzņēmumiem, kurus 2020. gada rudenī ar Ārlietu ministrijas starpniecību uzrunāja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). Būtisks arguments “Yukon Advanced Optics Worldwide” grupas ienākšanai Latvijā bijis LIAA paveiktais vienotas fotonikas un viedo materiālu ekosistēmas izveidē, kurā šobrīd iesaistījušies uzņēmumi “HansaMatrix”, “Groglass”, “CeramOptec”, “LightGuide International”, “RD Alfa Microelectronics” un “Eventech”, bet kopumā ekosistēma aptver vairākus desmitus uzņēmumu.
Fotonikas un viedo materiālu ekosistēmas uzņēmumi jau šobrīd piesaista ES pētniecības un inovāciju atbalsta programmas “Apvārsnis 2020” līdzekļus savu produktu attīstībai. Nākotnē, palielinot kapacitāti, ekosistēmas uzņēmumi varētu veidot arī vienotus industriālos parkus, kuros ražošanu apvienotu ar zinātnisko izpēti.