Foto: Karīna Miezāja
Foto: Karīna Miezāja
Foto: Karīna Miezāja

Daugavpilī astoņos bērnudārzos nav pieejamas programmas latviešu valodā 9

Pašlaik Daugavpilī astoņos bērnudārzos nav pieejamas izglītības programmas latviešu valodā, aģentūru LETA informēja pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Ilona Bohāne.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Lai arī Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumos, kas visiem pašvaldību pārziņā esošiem bērnudārziem uzliek par pienākumu nodrošināt programmas pieejamību valsts valodā, Bohāne pauda, ka Izglītības pārvalde nav kompetenta komentēt grozījumus Vispārējās izglītības likumā, jo tie nav publicēti. Vienlaikus viņa solīja, ka pārvalde nodrošinās grozījumu izpildi pēc iepazīšanās ar tiem.

Kopumā Daugavpilī ir 27 pirmsskolas izglītības iestādes. Astoņi no bērnudārziem ir mazākumtautību, bet 19 – jaukti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau vēstīts, ka Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumos, kas visām pašvaldību pārziņā esošām pirmsskolas izglītības iestādēm uzliek par pienākumu nodrošināt programmas pieejamību valsts valodā.

Līdz ar parlamenta balsojumu grozījumu veikti Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā.

Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars (VL-TB/LNNK) pauda, ka līdz ar grozījumiem vairs neveidosies situācijas, kad kādā pašvaldības bērnudārzā izglītības pakalpojums būs pieejams tikai krievu valodā.

Iepriekš Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā atbalstītie grozījumi Vispārējās izglītības likumā arī nosaka, ka izglītības iestādēm, kuras īsteno pirmsskolas izglītības programmas, jāsniedz atbalsts latviešu valodas apguvei tiem bērniem, kuriem tas nepieciešams – tostarp bērniem, kuriem latviešu valoda nav dzimtā.

Savukārt grozījumi Izglītības likumā paredz, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nodrošina elektronisku bērnu reģistrācijas un uzskaites sistēmu, kurā vecāki vai personas, kas realizē aizgādību, var elektroniski pieteikt bērnu pirmsskolas izglītības programmu apguvei. Sistēmā iecerēts reģistrēt bērnus vecumā no pusotra gada vecuma līdz pamatizglītības ieguves uzsākšanai.

Saskaņā ar pieņemtajiem grozījumiem, pirmsskolas izglītības iestādēm apmācības valsts valodā obligāti jānodrošina ar 2021.gada septembri.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.