Eva Ter-Sarkisova
Eva Ter-Sarkisova
Publicitātes foto

Daudzsološi mūziķi un baroka atspulgi Rundālē 0

1. jūnijā Rundāles pils Baltajā zālē klausītāji aicināti uz koncertu “Franču un itāļu neoklasicisms”. Ar vienojošo motīvu – senās mūzikas renesanse 20. gadsimta mūzikā – koncertā pirmoreiz sastapsies Liepājas Simfoniskais orķestris, Londonā rezidējošā, daudzsološā Latvijas jaunā vijolniece Eva Ter-Sarkisova, kā arī soprāns Ilze Grēvele-Skaraine. Pie diriģenta pults – Māris Kupčs.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Rietumu civilizācija atrodas uz sabrukuma robežas: eksperts brīdina par gaidāmo krīzi
Lasīt citas ziņas

Jaunā vijolniece Eva Ter-Sarkisova (15) vijoļspēli apguvusi jau no trīs gadu vecuma. Līdz 2016. gadam viņa mācījusies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie Nellijas Sarkisjanas, kā arī apmeklējusi meistarklases Krievijā, Šveicē un Vācijā. Kopš 2017. gada, izturot daudzpakāpju atlasi, E. Ter-Sarkisova studē Jehudi Menuhina Sarejas speciālajā mūzikas skolā īpaši apdāvinātiem bērniem, kur vijoli jaunā mūziķe apgūst Lucias Ibragimovas vadībā.

Šobrīd E. Ter-Sarkisova ir viena no skolas labākajām vijolniecēm, regulāri kā soliste koncertē slavenajā “The Menuhin Hall”, kā arī uzstājas izbraukuma koncertos. Jaunā vijolniece plūkusi laurus vairākos starptautiskos konkursos, tostarp A. Saljēri 3. starptautiskajā jauno izpildītājmākslinieku konkursā Itālijā (2012). Koncertā jaunās vijolnieces solo M. Ravela koncertrapsodijā “Čigāniete”, kā arī Ludviga van Bēthovena Otrā romance vijolei ar orķestri.

CITI ŠOBRĪD LASA

Soprāns Ilze Grēvele-Skaraine 2016. gadā ieguvusi maģistra grādu Senās mūzikas dziedāšanā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā docentes Airas Rūrānes klasē. Kopš 2012. gada I. Grēvele-Skaraine ir baroka kora “Collegium Choro Musici Riga” māksliniece, kā arī Nīderlandē bāzētā starptautiskā ansambļa “Le Voci delle Grazie” soliste. Koncertā soprāna solo dzirdēsim Galatejas āriju no G. F. Hendeļa operas “Akīds un Galateja”, skanēs arī izcilā itāļu komponista G. Doniceti Lukrēcijas ārija no operas “Lukrēcija Bordža”.

Papildus izskanēs pēdējos gados Latvijā mazāk dzirdēti 20. gadsimta sākuma izcilo komponistu M. Ravela un Otorīno Respīgi skaņdarbi. To pamatā abu komponistu kaismīgā aizraušanās ar seno mūziku, kas tolaik kļuva aizvien biežāk dzirdama koncertos daudzviet Eiropā. Klausītājus  gaida tikšanās gan ar senās mūzikas tēmu burtiskiem citātiem, kā, piemēram, svītā “Kuperēna piemiņai” un svītā “Putni”, gan renesanses un baroka mūzikas formu stilizācijām apvienojumā ar Ravela impresionisma mūzikas valodas smalko izteiksmi, gan Respīgi neoklasicisma stila instrumentāciju.

“Mūzika, ko atskaņosim, komentārus neprasa. Tā vienkārši ir skaistākā mūzika, kāda var būt, un vēl jo baudāmāka tik skaistā vietā, kāda ir Rundāles pils,” saka diriģents Māris Kupčs.

Koncerts: 1. VI 17.00 Rundāles pils Baltajā zālē

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.