Daudziem sašķobās intīmā dzīve ap bērniņa dzimšanu, bet iemesli ir citur, atklāj psiholoģe Vita Kalniņa 0
Kā jūties tu pati kā sieviete
Visbiežāk nav nekādu šķēršļu, lai turpinātu baudīt seksuālo dzīvi arī gaidību laikā, taču nereti to liedz bailes kaitēt mazulim. Piesardzība būtu jāievēro vien tad, ja arī ārsts atzīst – grūtniecība apdraudēta.
Grūtniecības laikā sievietes organismā mainās hormonu līmenis, kas izraisa gan fiziskas, gan emocionālas pārvērtības. Pieaugot estrogēnu daudzumam, seksuālās vēlmes palielinās. Ja abi partneri uztver gaidības kā normālu fizioloģisku procesu, dzimumdzīve turpinās tāpat kā iepriekš. Tā ieteicama ne tikai pāra labsajūtai. Arī bērniņš sajutīs māmiņas baudu un pozitīvās emocijas.
“Tomēr grūtniecība un mazuļa ienākšana ģimenē ir pārbaudījums attiecībām, arī seksam. Daudziem tās sašķobās tieši šajā periodā,” atzīst ģimeņu psiholoģiskā atbalsta centra Līna psiholoģe Vita Kalniņa. Vairākās valstīs, to skaitā Latvijā, veiktie pētījumi liecina, ka apmierinātība ar partnerattiecībām pēc bērna piedzimšanas mazinās. Ja bijušas nesaskaņas, tās kļūst vēl lielākas.
Reizēm sievietei šķiet, ka grūtniecības laikā viņa zaudējusi pievilcību, kaut gan vairākumam vīriešu grūtnieces ar lielajām krūtīm un apaļumiem šķiet seksuālas. Tas, vai sieviete gaidībās jūtas iekārojama un vēlas mīlēties, atkarīgs no viņas pašvērtējuma. Ja topošā māmiņa ir apmierināta ar sevi un pieņem savu ķermeni, arī gaidot bērniņu, šis priekšstats nemainīsies. Problēmas mēdz rasties tām, kuras slikti sadzīvo ar savu augumu, moka to ar dažādām diētām un procedūrām, lai sasniegtu kādu iedomātu etalonu cerībā, ka tad jutīsies vērtīgākas.
Sekss atspoguļo partneru attiecības kopumā. Ja sieviete neiekāro vīrieti, psiholoģe neiesaka ļaut vienkārši izmantot savu ķermeni un mīlēties, bet vispirms mēģināt saprast, kas attiecībās mainījies.