Daudzdzīvokļu mājās pie ārdurvīm uzstāda drošības sistēmu 0

Mājas drošības pirmais garants ir ārdurvis. Bet ko darīt lielākā mājā? Lai kontrolētu cilvēku plūsmu daudzdzīvokļu mājās un biroju ēkās, izmanto namruņus, kurus klasificē kā drošības sistēmu. Namruņa panelis izgatavots no izturīga metāla. Tam nekaitē slikti laika apstākļi un vandalisms.

Reklāma
Reklāma

 

Veselam
Tas ir īsts baktēriju magnēts… Gandrīz visi, ejot dušā, aizmirst nomazgāt šo nelielo ķermeņa daļu, taču tā nevajadzētu
Veselam
8 iespaidīgas lietas, ko kurkuma dod veselībai. Tostarp efektīvi palēnina novecošanos 1
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Lasīt citas ziņas

Ierīce apvieno slēdzeni un tālruni, to panelī iemontēts skaļrunis, mikrofons un programmējams elektroniskais bloks. Nospiežot vienu namruņa taustiņu kombināciju, izsauc dzīvokli, nospiežot citu – atveras ārdurvīs iemontētā elektriskā slēdzene. Abpusējus sakarus nodrošina dzīvokļos uzstādītās pultis, kurām ir sarunu iekārta un ārdurvju atvēršanas slēdzis.

Mūsdienās aizvien vairāk izmanto videonamruni, kas ļauj nācēju vispirms kārtīgi apskatīt. Šādai ierīcei audio namruņa sistēmai ir pievienota videokamera, bet dzīvoklī uzstādīta videotelefo­nam līdzīgs monitors. Dažu modeļu videonamruņi attēlu pārraida uz televizoru. Ja uzstādīta kamera ar infrasarkano apgaismojumu, var iegūt labas kvalitātes attēlu pat naktī. Protams, ierīce ir dārgāka nekā audionamrunis, un to nav ieteicams uzstādīt sociāli nelabvēlīgās mājās. Ja videonamruņus izmanto privātmājās, izsaukuma paneli novieto pie ieejas vārtiem. Daži speciālisti gan uzskata, ka privātmājās videonamrunis vairāk kalpo nama iemītnieku prestižam, jo zagļi tāpat var iekļūt pāri sētai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Namruņus komplektē ar elektromehānisko vai elektromagnētisko slēdzeni. Elektromehāniskās vieglāk sabojāt. Izturīgākas ir elektromagnētiskās, kuras aprīko ar elektroenerģijas padevi un automātiskās aizvēršanas sviru.

Durvju atvēršanai izmanto grūti viltojamas atslēgas, kas darbojas kā radiofrekvences identifikators. Tās līdzinās brelokā iestrādātai mazai dzelzs ripiņai ar mikroshēmu un individuālo kodu. Namruņa cenu nosaka tas, no cik dārgām (izturīgām, prestižām) ierīcēm sistēma komplektēta, nozīme arī sistēmas abonentu skaitam. Speciālisti iesaka uzreiz noslēgt ar pārdevēju līgumu par uzstādīšanu un apkopi.

“Daudzdzīvokļu mājām piemērotas ir stabilas un izturīgas ierīces, piemēram, audionamrunis “Rainman CP 2502″, kas apkalpo līdz 254 abonentiem. Paneļa korpuss ir īpaši izturīgs, elektronika darbojas stabili. Iekārtai nav lieku pogu, skārienjutīgos taustiņus grūtāk sabojāt. Durvis atslēdz ar kodu vai elektronisko atslēgu – breloku. Ja klients vēlas, tad dzīvoklī pieslēdz klausuli. Ja nevēlas, viņš namruni izmanto tikai kā kodu atslēgu,” informē “www.dialogss.lv” direktore Natālija Poligvo.

“Domofonu durvju slēdzenes pēc uzbūves ir vienkāršas un pamatā sastāv no elektromagnētiskā sprūda. Cilvēki, kas vēlas prestižus un dārgus izstrādājumus, izvēlas, piemēram, zviedru “Assa” ražojumus. Standarta daudzdzīvokļu mājā pilnīgi pietiks arī ar Krievijā ražotu slēdzeni. Lai ārdurvis būtu aizvērtas un kāpņu telpā nezēģelētu vējš, labāk uzstādīt stabilu hidraulisko durvju aizvērēju, piemēram, praktisko vācu “Geze”,” iesaka “www.mehin.lv” valdes loceklis Aigars Ručevskis.

“Izsmalcinātiem ēku eksterjeriem domāti ir speciāli dizaina klases audio- un videonamruņi, kas savieno augstākās kvalitātes materiālus un “Hi Tech” dizainu. To īpašības pielāgotas individuālam lietotājam, piemēram, vācu ražotāja “Jung” namruņus iespējams savietot, pievienot papildu videokameras, iekšējo telefona līniju izmantot kā papildu klausules, televizoru izmantot kā papildu vai pamata ekrānu, namruņa sistēmai pieslēgties, izmantojot internetu utt. No stikla un metāla veidotās ierīces domātas cilvēkiem, kuri atļaujas maksāt par skaistumu,” kārdina “www.salonsmoduls. lv” projektu vadītājs Māris Endziņš.

Reklāma
Reklāma

 

 

Padoms

Tā kā videonamrunis izmaksā dārgāk nekā audio, kāpņu telpās, kurās dzīvo cilvēki ar dažādu ienākumu līmeni, bieži izmanto kombinētas sistēmas – daļu dzīvokļu aprīko ar videomonitoriem, citus – tikai ar audioklausulēm. Daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji, kuriem pie durvīm uzstādīts audionamrunis un kuri negrib maksāt par audiopakalpojumu, var namruni izmantot tikai kā kodu atslēgu.

 

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.