Dārzu apsēduši pūkaini kāpuri. Kas tie tādi ir? 0
Dārzā parādījušies šādi tārpiņi. Kas tie ir? EUGENIJA RIEBIŅU NOVADĀ
Latvijas Dabas muzeja galvenais entomologs Nikolajs Savenkovs teic, ka tie ir lapkoku otiņmūķenes (Calliteara pudibunda) kāpuri. Latvijā tie sastopami bieži un visur: mežos, dārzos, kāpās, jo nav izvēlīgi pret biotopiem, tomēr kā kaitēkļi ir maznozīmīgi. Kāpuri dzīvo un barojas uz krūmiem un lapukokiem.
Tauriņi pēc izskata nepievilcīgi, pelēki, mātītes ļoti lielas (pieaugušiem īpatņiem spārna vēziens ir 40–62 mm), bet tēviņi ievērojami mazāki. Tēviņam ir ķemmveida antenas (ūsas), ar kurām tas sajūt mātītes izdalītos feromonus pat no liela attāluma. Tauriņi lido tikai naktīs, sākot no 10. maija līdz jūlija sākumam.
Kāpuri ir fantastiski skaisti, tādēļ cilvēki, tos ieraugot, bieži fotografē. Garumā sasniedz līdz 45 mm, kāpuri ir gaiši dzeltenzaļi, uz muguras tiem četras paceltas dzeltenas vai baltas otiņas. Iztraucēti tie sarullējas, atklājot ogļu melnus segmentus starp katru otiņu uz muguras. Kad kāpuri ir miera stāvoklī, šī neparastā krāsu kombinācija pazūd. Tie aug līdz rudenim, pēc tam iekūņojas. Ziemo kūniņu stadijā.