Dārzs ūdenī, kāpēc gan ne! Ūdensaugu diena stādaudzētavā “Dimzas” 0
Vieta kurā valda miers, klusums, harmonija, vieta, kur putnu dziesmas atbalsojas meža maigajā šalkoņā un saules stari rotaļājas ūdens spogulī. Tā ir vide, kurā gribās uzkavēties nedaudz ilgāk, lai izbaudītu šo patīkamo sajūtu.
Ūdens nomierina, tāpēc vairums no mums savās piemājas teritorijās vēlas kādu ūdenstilpni, lielāku vai mazāku, dīķi vai baseinu. Tomēr, kas gan ir dīķis, bez kāda auga, kas to padarīs vēl krāšņāku.
Daudziem augiem mitra un slapja vieta ir nopietns šķērslis pilnvērtīgai augšanai un attīstībai, tomēr ir virkne augu, kam tieši šāda augšanas vide ir piemērotākā un nepieciešamākā, lai tie varētu pilnvērtīgi augt, attīstīties un priecēt ar savu krāšņumu. Šādus augus sauc par ūdensaugiem.
Ūdensaugu dzīves cikls norit daļēji vai pilnīgi atrodoties ūdenī. To izmēri variē no mikroskopiskiem, līdz salīdzinoši lieliem augiem, tādiem kā, ūdensrozes un daži ūdenszāļu veidi, kuri sasniedz līdz pat 30 metru garumu.
Latvijas upes un ezeri ir bagātīgi ar ūdensaugiem, tajos atrodamas gan ierastās kalmes, niedres, vilkvāles gan ziedošo ūdensrožu sugas.
Arī stādaudzētavās ir pieejams plašs gan savvaļā augošu gan selekcionētu ūdensaugu sortiments, kas izceļas ar savu dekorativitāti. Piemērotus augus var atrast ikkatrai ūdenstilpnei, vai tas ir liels ezers, vai mazs dīķītis. Tomēr ir jāzina kā tos stādīt, kā par tiem rūpēties un kopt. To protams vislabāk zina speciālisti.
Jelgavas pusē, stādaudzētava „Dimzas”, sekojot tradīcijām, arī šogad piedāvā apmeklēt „Ūdensaugu dienu”, piektdien, 3.jūlijā no plkst. 10.00 – 15.00.
Vai tu zināji ka:
– Ūdensrožu saknes ir ēdamas;
– Par ūdensrozēm ir rakstīta dzeja, tās ir apdziedātas un gleznotas.
Slavenā Monē glezna “Ūdensrozes” 2014. gadā, izsolē tika pārdota par 19.4 milj. Euro;
– 2008. gadā Latvijas Banka laida apgrozībā viena lata monētu ar ūdensrozes attēlu.