Dārzs ar istabām un vali. Ciemos Bidiņu ģimenes dārzā 2
Te visam ļoti patīk augt – tāds ir pirmais iespaids, caur leknajiem dzīvžoga zaļumiem vasarā ieejot Bidiņu ģimenes dārzā. Tagad, ziemā, bez smaida neiztikt, jo skujeņiem pret saules apdegumiem saliktas sarkanas rūķu cepures.
Saimniekiem bijusi iespēja plānot dārzu tukšā vietā, ņemot vērā vienīgi mājas atrašanās vietu un ceļu. Bidiņi pārliecinājušies: laiks skrien, augi sakuplo ātri, un tagad lielākā problēma ir nevis stādīšana, bet gan koku, krūmu un ziemciešu noturēšana atvēlētajās robežās.
Bidiņu dārzs veidots pēc klasiskiem daiļdārzu principiem. Centrālā daļa atvēlēta mauriņam, gar malām – dzīvžogs, kas ir fons visiem pārējiem stādījumiem.
– Dārzs veidots kabatiņās, un, katrā no tām ieejot, atklājas kaut kas jauns. Taču jābūt arī noslēpumam, ne viss atklājams kā uz delnas, – skaidro saimniece Austra Bidiņa. Visgrūtāk piemeklēt augus ēnainajām kabatiņām, jo tajās patīk dzīvot un mieloties gliemežiem. Tur stāda astilbes, ērikas, arī parūkkokam kaitēkļi neko nevar nodarīt.
Katrai dārza dobei ir iedots vārds. – Ja dobēm nav nosaukuma, nevaram viens otram iestāstīt, uz kuru dārza vietu jāiet. Mums ir ceļa, pujeņu, dīķa, apaļā un kaimiņu dobe. Ir arī valis, bet tā sākums bija mazā bumbiņa. Pamazām piestādot klāt pa augam, kļuva arvien resnāks un resnāks, līdz tapa delfīns, bet tagad ir valis. Papildinot dobi un augiem sakuplojot, drīz šo dobi varēs saukt par gaisa balonu, – atklāj saimnieki.
Pašu darinātais ir īpašs
Dārza kompozīciju palēnām izveidojuši paši atbilstīgi savai gaumei un prasībām. Vispirms sagatavota augsne, tad nospraustas un ielabotas puķu dobes, veidots mauriņš. Augu iegāde un stādīšana ir jaukākais darbiņš.
Saimniekam mīļākie ir kokaugi un mauriņa kopšana, saimniecei – puķes. Starp augiem pašā biežņā paēnā nolikts jauks soliņš, lai Austrai būtu kur atvilkt elpu, kad dārza darbos gals klāt. Jānis, kurš agrāk strādājis par projektētāju celtniecībā, nevainojamā kārtībā uztur un gatavo dārzam vajadzīgas lietas – pergolas, siltumnīcas u.c.