Idejas špikošanai. Augu izvēle 1
Pie atpūtas vietām dārzā košu akcentu rada vasaras puķes. Lai ziedētu bagātīgi, saimniece augus piebaro gandrīz katrā laistīšanas reizē, pārmaiņus lietojot Vito un Kristalonu. Izdevīgi iegādāties lielo Kristalona iepakojumu, jo tas der visiem augiem.
Sākumā augu kompozīcija veidota pēc principa – ko dabū, to stāda. Tagad, kad kolekcija krietni plaša, saimnieki cimperlīgākos augus aizvieto ar izturīgākiem, vieglāk kopjamiem un dekoratīviem ilgāku laiku. Līderes šajā ziņā ir begonijas. Saimnieces simpātijas iekarojusi šķirne ‘Beluga Orange’, no kuras, katru pavasari pavairojot uz palodzēm, saaudzējusi simtiem dēstu. Rudenī pēc salnām gumus ar nelielu augsnes kārtiņu liek sausā pagrabā, glabā 6 °C temperatūrā. Gumus, ko paredzēts dalīt, modina februāra beigās, bet mazākos – marta sākumā. Begonijas (gan parastās, gan nokarenās) labi var pavairot arī ar spraudenīšiem, tādējādi iegūstot vairāk stādu. No ziemcietēm viegli kopjamas ir čīkstenes.
Augus stāda pēc augumiem un gaismas prasīguma. Fonu veido lieli, brīvi augoši koki, tiem priekšā ir cirpts dzīvžogs, tad – dekoratīvie krūmi, ziemcietes, bet priekšpusē aug vasaras puķes.
Rudens pusē ziedos dominē laškrāsa–violetā–zilā, un augus stāda atbilstīgi šai krāsu gammai. Dārzā aug arī daudz liliju. Ziedēšanas laikā tās ir izcili skaistas un neprasa daudz darba, pēc noziedēšanas nebojā skatu, jo īpaši, ja stādītas starp citiem augiem.
Uz jautājumu, vai dārza kompozīciju kāds palīdzējis veidot, vai viss pašu izdomāts, saimnieki atbild: – Dārzs ir mūsu dvēsele. Kā mums kāds svešs var dvēseli sakārtot!