
Svarīgi aspekti 2
Ja jūtat, ka bez dārza mājiņas nekādi nevarat iztikt, vispirms ar zemes robežu plānu ieteicams doties uz vietējo būvvaldi un noskaidrot, vai jūsu iecerētajā vietā to drīkst novietot. Tad internetā atrodiet sev tīkamo namiņu un sazinieties ar attiecīgo uzņēmumu, lai sīki iztaujātu par dažādiem jautājumiem.
Piegādes un montāžas cenas, kā arī termiņi stipri atšķiras. Vienā uzņēmumā gatavie namiņi jau gaida noliktavā, preci atvedīs un uzstādīs pāris dienu vai nedēļas laikā, un klients maksās, kad mājiņa būs uzstādīta. Tikmēr citā pasūtījuma izpilde aizņems divus mēnešus, un sākumā būs jāiemaksā avanss. Atšķiras arī garantijas laiks, kurā uzņēmums apņemas novērst slēptos defektus, – vieni iztiek ar minimālo divu gadu termiņu, bet citi piedāvā piecu gadu garantiju.
Jumtam parasti izmanto bitumena šindeļu segumu, kas ir lētāks. Daži uzņēmumi piedāvā mājiņas bez jumta, citi klientam ļauj šo materiālu izvēlēties. Skaisti izskatīsies, ja mazajam namiņam būs tāds pats jumts kā dzīvojamai mājai un citām ēkām.
Mājiņā var ievilkt elektrību, nodrošināt arī ūdens piegādi. Lielākā platībā atradīsies vieta elektriskajai vai gāzes plītiņai. Ja vēlas, var siltināt ārsienas, grīdas un jumta konstrukciju.
Jāatceras, ka terasi ieskaita mājiņas platībā, bet jumta pārkares neieskaita. Ja gribat lielāku mājiņu, taču vēlaties iekļauties mazēkas 25 m2, var veidot lielāku jumta pārkari, lai būtu vieta, kur paslēpties lietus laikā un nolikt vasaras mēbeles.
Aplūkojot Latvijā ražotās mājiņas, diemžēl jāsecina, ka tās izskatās samērā vienveidīgas. Ļoti skaistas ražo Igaunijas uzņēmums “Sandla Puit” Sāremā salā un eksportē tās uz Rietumeiropu, galvenokārt Vāciju un Spāniju. Iespējams, pasūtīt no Igaunijas būs pārāk dārgi, taču uzņēmuma mājaslapā www.sandlapuit.ee iedvesmai var aplūkot daudzveidīgus projektus. Savukārt lietuviešu firma “Laukbaldis” (www.laukbaldis.lt) piedāvā mājiņas raganu stilā, kuru konstrukcijā izmantoti dabiski izliekti koku stumbri un zari.