Dārza kaitnieku TOP 10 0
Krustziežu sausplankumainība. Uz kāpostu lapām ļoti bieži sastopami sausplankumainībai raksturīgie melnie plankumi. Ap tiem veidojas dzeltenas apmales, stipras infekcijas rezultātā lapas nodzeltē un pūst.
Ābeļu kraupis. Kraupja skartie ābeļu augļi kļūst arvien raibāki. Šos augļus nevajadzētu uzglabāt, bet izlietot pašus pirmos.
Augļu parastā puve. Ābolu, plūmju un bumbieru dārzos joprojām pamanāmi pieaug augļu puvju izplatība. No puves bojātajiem augļiem slimība izplatās tālāk. Lielāks risks sapūt ir kaitēkļu un kraupja bojātiem augiem, kā arī veselajiem augļiem, kas tieši saskaras ar slimajiem.
Kartupeļu lapgrauzis. Kartupeļu laukos vēl arvien sastopamas gan lapgrauža jaunās paaudzes vaboles, gan kāpuri, gan arī olu dējumi.
Sīpolaugu sakņu puves. Sīpolu ražas novākšanas laikā labi pamanāmi sīpolaugu sakņu puvju bojājumi. Pirms novietošanas uzglabāšanai jāatlasa bojātie sīpoli, lai tie neinficētu veselos.
Krustziežu pāksteņu pangodiņš. Atsevišķos vasaras rapša sējumos atrasti krustziežu pāksteņu pangodiņa kāpuru bojāti pāksteņi, izplatība nenozīmīga.
Kartupeļu ražā atrodami parastā kraupja bojāti bumbuļi. Tos nevajadzētu atstāt sēklai vai uzglabāt, bet censties izmantot pārtikā kā pirmos.
Balteņi. Balteņu kāpuriem sausajā un siltajā augusta otrajā pusē apetīte krietni palielinājusies un tie ievērojami turpina bojāt kāpostu, kolrābju un kāļu lapas. Uzmaniet savus stādījumus!
Spradži konstatēti vairumā jauno ziemas rapša sējumu, taču tikai vienā gadījumā ar nozīmīgu izplatību.
Tumšais zirņu tinējs vietām turpina lidot, atsevišķos laukos konstatēti tinēja kāpuru bojāti zirņi.