Dārza kaitnieku TOP no 19. līdz 25. maijam 1
Bumbieru lapu blusiņa. Šobrīd ir sastopamas visas bumbieru lapu blusiņas attīstības stadijas – pieaugušās blusiņas nelielā skaitā, uz jaunajiem dzinumiem un lapiņām atrodami olu dējumi un konstatēta kāpuru izšķilšanās. Tas nozīmē, ka apmēram nedēļas laikā parādīsies jaunās lapu blusiņas, kas nodrošinās nākamās – vēl daudzskaitlīgākas – paaudzes veidošanos.
Spradži. Pēc lietainajām un vēsajām dienām no savām paslēptuvēm iznākuši spradži un atkal apdraud jaunos dīgstošos augus: kāpostus, redīsus, galda bietes u.c.
Lapu koku tinējsmecernieks. Bumbieru stādījumos šajā laikā pamanāmi lapu koku tinējsmecernieka kāpuru bojājumi – kopā vīstokļa veidā satītas vairākas lapas, kuras pakāpeniski nobrūnē. Nelielos dārzos tās var salasīt un likvidēt, lai samazinātu kaitēkļa izplatību nākamajā gadā.
Laputis. Laputis turpina baroties uz rožu jaunajiem dzinumiem, un to izplatība silto laika apstākļu ietekmē pieaug.
Ķiršu-madaru laputs. Uz ķiršu lapām sāk parādīties pirmās ķiršu-madaru laputu kolonijas. Siltos laika apstākļos tās var savairoties masveidā, īpaši kaitīgas tās var būt jauniem augļu kociņiem. Šī ir viena no laputu sugām, kuru var pazīt pēc melnā krāsojuma.
Ābeļu kraupis. Kraupja sporas no pērnajām inficētajām lapām pēc katra lietus turpina izplatīties. Vienā dārzā Latgales pusē jau konstatētas pirmās kraupja pazīmes uz jaunajām ābeļu lapām, tas nozīmē, ka infekcija sāks izplatīties arī no šiem plankumiem.
Ābolu tinējs. Vairākos ābeļu dārzos feromonu slazdos notverti pirmie ābolu tinēja tauriņi.
Aveņu ziedu smecernieks. Smecernieki pametuši zemeņu dobes un sāk pulcēties uz avenēm, lai pumpuros iedētu oliņas un nodrošinātu barību saviem kāpuriem.
Valsts Augu aizsardzības dienests
Ābeļu ziedu smecernieks. Ābeļu noziedēšanas laikā iespējams novērtēt, ko sastrādājuši ābeļu ziedu smecernieka kāpuri. Bojātie ziedpumpuri nav atvērušies un kļuvuši brūni, paverot nokaltušās ziedlapiņas, varam ieraudzīt bojājuma vaininieku – baltu kāpuriņu.
Dārza vabole. Lidošanu uzsākušas mazās brūnās dārza vaboles. Tās visbiežāk sastopamas aveņu un krāšņumaugu stādījumos un var izgrauzt kādu caurumu arī jaunajos ābolu augļaizmetņos.