Dārza darbi maijā: apkopjam siltumnīcu, zemenes, zālienu un vīnogas 0
Stādus laista apdomīgi
Patlaban dārzs prasa lielu kopēja uzmanību. Sākusies ziedēšana, jutīgākie augi jāsargā no nakts salnām. Stādīšana siltumnīcā un sēšana uz lauka rit pilnā sparā.
Tagad var sākt izstādīt gurķus un tomātus neapkurināmās plēves siltumnīcās, teic ģimenes saimniecības Neslinko saimniece Elga Bražūne.
Tomāti spēj pieciest (ne ilgstoši) arī vēsāku laiku, bet gurķi vēlas siltumu, tāpēc ar tiem jāapietas īpaši uzmanīgi. Pēc iestādīšanas, kamēr augi vēl mazi, jāuzmanās no pārlaistīšanas. Sevišķi jutīgi ir gurķu maigie kātiņi. Dažkārt pircēji sūdzas, ka visi gurķi nopūst. Visbiežāk tas rodas pārlaistīšanas un vēsuma dēļ.
Gurķis gan ir mitrumu mīlošs augs, taču bagātīga dzeršana un lapu rasināšana tam patiks tad, kad jau būs liels, ieaudzies un ražos.
Kļūda – iestādīt gurķi un uzliet pusspaini ūdens.
Saknīte maza, augam tikai dažas lapas, tas nespēs tikt galā ar lielo ūdens daudzumu. Turklāt tad, ja iestājas auksts laiks, stādam tas var būt liktenīgi.
Pareizi būtu pirms stādīšanas izmērcēt stādiņu ūdenī (var ūdenim pievienot papildbarību) un tad ielikt slapjo sakņu kamolu stādīšanas bedrē. Pēc iestādīšanas augus nelaista nedēļu (protams, vēro augu un laika apstākļus). Ja laiks ir vēss, ierobežo mitrumu.
Vislabāk, ja gurķi iestāda līdz dīgļlapām un ap kātiņu apber sausu kūdras substrātu.
Kad laista, lej ūdeni nevis tieši pie kakliņa, bet aplītī ap stādu, iezīmē kā vainadziņu.
Vēl labāk, ja gurķa stādu aplaista tikai puslokā – cik mitruma vajadzēs, tik augs paņems. Vienu reizi laista vienā, otru – otrā auga pusē.