Dārza darbi, ko jāpagūst paveikt vēl augustā 5
Augustā darba būs pilnas rokas, vācot ražu dārzā un siltumnīcā un kopjot augus, bet vēl var arī pagūt iesēt zaļumus šīs sezonas rudens ražai.
Sējas laiks
Augustā vēl var sēt dilles, redīsus un baltos rutkus, spinātus, loku šķirņu sīpolus (batūnus) novākšanai septembrī.
Sēj skābenes nākamā gada ražai.
Rabarberu laiks
Augustā stāda rabarberus (no dēsta vai dalot cerus).
Galotņo tomātus
Augusta pirmajās dienās jāgalotņo tomāti, lai pagūtu nogatavoties pēdējie aizmetušies augļi. Galotni augam noņem, virs pēdējā ķekara atstājot 2–3 lapas. Ja galotņo laikus, pēdējie tomāti nogatavosies septembra beigās, protams, ja tos izdosies pasargāt no puvēm.
Lai tomāti neplaisātu un gatavotos
Augustā dienas mēdz būt siltas, bet naktis kļūst vēsas. Līdz ar temperatūru svārstās arī gaisa mitrums. Ja papildus tam tomātus nevienmērīgi laista, augļi sāk plaisāt. Paaugstināts gaisa mitrums veicina arī pelēkās puves izplatību. Pārmērīgs karstums dienā traucē augļu krāsošanos. Ja iespējams, jāizmanto pilienlaistīšana, lai uzturētu vienmērīgu substrāta mitrumu, un tas ietekmēs arī gaisa mitrumu.
Ja laista ar šļūteni vai lejkannu, jālaista nedaudz, bet katru dienu, labāk no rīta un dienas vidū, lai līdz vakaram augi apžūtu.
Atliek vien kārtīgi un intensīvi vēdināt siltumnīcu un bieži vākt ražu, lai veicinātu nākamo augļu nogatavošanos.
Ja dārzeņi aug podos
Podaugiem pēc pamatīgas lietusgāzes tiek izskalots ievērojams barības elementu daudzums, tāpēc tiem vitāli nepieciešama papildmēslošana ar kompleksajiem mēslojumiem. Tūlīt pēc lietusgāzes jāsteidz aplaistīt podaugus ar mēslojuma šķīdumu. Šim mērķim der kāds no pilnīgi šķīstošajiem kompleksajiem mēslojumiem koncentrācijā 15–20 g/10 l ūdens.
Sagatavots pēc Mārītes Gailītes grāmatas “Dārzs iesācējam”