Foto – Valdis Semjonovs

FOTO: Vingrojumi, lai dārza darbus var veikt bez muguras sāpēm 0

“Kā stiprināt muskuļus pirms dārza darbu sezonas, lai nebūtu jāmokās ar muguras sāpēm?” Gunta Dreimane Rudbāržu pagastā

Reklāma
Reklāma
Dabiski palīgi asinsspiediena kontrolei: 5 sēklas, ka noteikti jāiekļauj uzturā
Kokteilis
Laimīgais datums 22.02. – šīm 4 zodiaka zīmēm tā solās būt īpaši veiksmīga diena
Kokteilis
Kādā krāsā jābūt naudas makam, lai piesaistītu finansiālo labklājību? Katrai zodiaka zīmei savs veiksmes tonis
Lasīt citas ziņas

Sāpoša mugura ir biežākā problēma, pēc ziemas miera strauji metoties dārza darbos. Ziemā, kad mazinājusies fiziskā slodze, atslābst muskuļi, kas balsta mugurkaulu. Nodarbības sporta zālē pilnībā neaizstāj kustības, kas būs nepieciešamas dārzā. Rakšana, grābšana, smagumu – spaiņu vai maisu – pārvietošana nav tas pats, kas svaru stieņa vai hanteļu cilāšana.

Tomēr nekā nedarīšana ir vēl daudz ļaunāka. Dārza darbiem var sagatavoties jau vairākus mēnešus pirms sezonas sākuma. Vēl labāk – muskuļus nepārtraukti uzturēt tonusā. Cilvēkiem ar veselu mugurkaulu palīdz spēka vingrinājumi, bet tad, ja nomoka kādas likstas, speciāli vingrojumi jāsaskaņo ar ārstu, fizioterapeitu. Ja sagatavošanās brīdis palaists garām, daudzi izvēlas speciālas jostas vai korseti, kas mugurkaulam sniedz papildu atbalstu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Raivja Aršauska veselības centra” fizioterapeite Gita Gintere-Kikuste iesaka pie dārza darbiem ķerties pakāpeniski un pat trenētus muskuļus vispirms iesildīt un atslābināt – pēc paveikta darba. Ja muskuļi vakarā piekusuši, nākamajā dienā nevajadzētu slinkot – kaut neliela fiziskā slodze mazinās pienskābes veidošanos, kas rada smeldzi un smaguma sajūtu muskuļos. Tirpšana un duršana gan liecina par nepieciešamību atpūsties ilgāk vai pat apmeklēt ārstu, ja diskomforts nepāriet.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.