Darbu sāk Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas padome 0
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) padomē par tās locekļiem iecelti Katrīne Judovica, Zane Kotāne un Jari Petaja, kuri izvēlēti Veselības ministrijas (VM) organizētā atlases konkursa kārtībā, aģentūru LETA informēja BKUS Komunikācijas daļas vadītāja Vita Šteina.
Judovicai ir vairāk nekā 20 gadu augstākās vadības pieredze Baltijā un Somijā. Judovica iesaisti BKUS padomē uztver kā lielu pagodinājumu un novērtē iespēju būt līdzdalīgai būtiskās pārmaiņās valsts pārvaldības jomā.
“Par īpaši noderīgu uzskatu savu vērtībās balstītu līderības pieeju, kas sevi pierādījusi dažādos pārmaiņu laikos.
Es ticu, ka mana biznesa pieredze apvienojumā ar darbošanos sociālos projektos jauniešu jomā, spēs radīt būtisku pienesumu Latvijai tik svarīgā nozarē kā veselības aprūpe,” teica Judovica.
Kotānei ir pieredze uzņēmumu vadības, finanšu un pārvaldības procesos gan valsts, gan privātā sektorā. Viņa uzskata, ka BKUS ir visai sabiedrībai būtisks uzņēmums, tādēļ, jo īpaši novērtē doto iespēju būt daļai no komandas. ” Uzskatu, ka manas zināšanas palīdzēs turpināt iesākto un virzīties uz priekšu, stiprinot slimnīcas vērtības arī pārvaldībā,” norādīja Kotāne.
Bērnu slimnīcas padomē iecelts arī Helsinku bērnu slimnīcas izpilddirektors Jari Petaja, kurš kā ārsts – pediatrs kopš 2008.gada atbildīgs par bērniem un jauniešiem sniegtajiem ārstniecības pakalpojumiem Helsinku bērnu slimnīcā.
Petaja savu pieredzi slimnīcas vadībā skaidro, izceļot divus aspektus: pirmkārt, apzināties, ka universitātes slimnīcas vadība ir ļoti komplicētu funkciju pārvaldība regulāru resursu ierobežojumu apstākļos.
BKUS valdes priekšsēdētājs Valts Ābols uzskata, ka izvēlētais Bērnu slimnīcas padomes sastāvs ir profesionāls, pieredzējis un kompetents gan efektīvas pārvaldības procesos, gan kā izcili vadītāji, tajā skaitā veselības nozarē.
“Man ir svarīgi, lai Bērnu slimnīcas padome pēc iespējas ātrāk iepazītos ar Bērnu slimnīcas stratēģiju, tās prioritārajiem virzieniem un mērķiem.
Mūsu mērķis ir nodrošināt labāko veselības aprūpi bērniem Latvijā, kā arī labāko pieredzi gan mazajiem pacientiem, gan ģimenēm visa ārstniecības procesa laikā,” uzsvēra Ābols.
Viņš uzskata, ka padome var kļūt par neatkarīgu papildus apliecinājumu slimnīcas pārvaldības un procesu kvalitātei, kā arī atbalstu slimnīcas attīstības priekšnoteikumu nodrošināšanai. Ir plānota nozīmīgu Bērnu slimnīcas lomas evolūcija ne tikai ārstniecības procesu koordinēšanā, bet arī pētniecībā, tālākizglītībā un zināšanu pārneses nodrošināšanā nacionālā mērogā.
Nozīmīgākais no stratēģijas realizācijas priekšnoteikumiem ir cilvēki, kuri strādā slimnīcā, kuru piesaiste lielā mērā atkarīga no finansējuma. BKUS padomes iesaisti redzu arī kā iespēju stiprināt sabiedrības uzticību, efektivizēt dialogu ar visām iespējamajām lēmējinstitūcijām un piesaistīt papildu resursus, komentēja Ābols.
Kotāne uzsver, ka padomes galvenais uzdevums ir atbalstīt slimnīcas valdi stratēģisku mērķu sasniegšanā, kamēr Petaja uzskata, ka darbā Bērnu slimnīcas padomē būs iespēja izmantot savu profesionālo pieredzi.
LETA jau ziņoja, ka VM šodien iepazīstina sabiedrību ar amatu konkursos izraudzītajiem Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) un BKUS padomju locekļiem.
Kā ziņots, nolūkā veicināt lielāku atklātību kapitālsabiedrību darbībā un ieviest starptautiski atzītus labas pārvaldības nosacījumus, VM pagājušajā gadā izsludināja konkursus uz PSKUS, BKUS un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) padomju locekļu amatiem.
Tagad, noslēdzoties pretendentu izvērtēšanas procesam, katrā no universitāšu slimnīcu padomēm konkursa kārtībā esot izraudzīti trīs pārstāvji, pārstāvot savu kompetences jomu – pārmaiņu vadības, finanšu, kā arī veselības aprūpes, pavēstīja veselības ministres padomnieks komunikācijas jautājumos Edgars Skvariks.
Viņš piebilda, ka RAKUS padomes sastāvs tiks prezentēts nevis šodien, bet nedaudz vēlāk.