Darbs ogļu raktuvēs baltā kreklā un ērtā biroja krēslā? Jaunākās tehnoloģijas padara šo industriju drošāku 1
Putekļaina, bīstama, bet vienlaikus tik ļoti nozīmīga. Kalnrūpniecība ir neaizstājama nozare, kurā darbs vienmēr bijis smags, sarežģīts un bīstams. Līdz šim brīdim.
Ķīnā Huawei sadarbībā ar partneriem radījis integrētus viedos ogļu ieguves risinājumus gan atklātajās, gan pazemes raktuvēs.
Rezultāti ir iespaidīgi. Atklātajās raktuvēs operatori, kas darbu veic attālināti, var vadīt līdz četrām bezvadītāja kravas automašīnām, lai pārvestu rūdu no ekskavatora uz pārstrādes iekārtu sasmalcināšanai un apstrādei. Arī ekskavatori ir vadāmi ar tālvadību. Mazāk kalnraču raktuvē nozīmē mazāku nāves vai ievainojumu gūšanas risku.
Huawei ir atvēruši Inteliģentās kalnrūpniecības inovāciju laboratoriju Taijuaņā, Šaņsji, kopā ar Šaņsji provinces Tautas valdību, Jinneng Holding Group un Shanxi Cloud Era Technology. Laboratorija palīdz Šaņsji ogļraktuvēm samazināt darbinieku skaitu, kas pakļauti īpašam riskam, palielināt efektivitāti un uzlabot drošību, pētot jaunus IKT tehnoloģiju lietošanas veidus, tostarp bezvadu rūpnieciskās vadības tīklus, rūpnieciskos optiskos gredzentīklus un mākoņdatošanu.
Laboratorijā strādā 220 IKT un ogļu ieguves eksperti, kas cenšas veikt būtiskus atklājumus tādās jomās kā informācijas tīkli, automatizācijas iespējošana, viedās sensoru tehnoloģijas un ogļraktuvju ģenerētie lielie dati, kā arī saistītās ekosistēmu sadarbības iespējas.
Šaņsji ir viena no Ķīnas lielākajām enerģijas ražošanas provincēm, un tai ir liela pieredze ogļu ražošanā. Ogļu nozares galvenais digitālās transformācijas mērķis ir uzlabot tās drošību un efektivitāti. Darba apstākļi raktuvju šahtās var būt bīstami, un to pārraudzīšana rada milzīgus datu apjomus, kuriem reālā laikā jāsasniedz virszeme. Tas rada ļoti lielu augšupsaites datplūsmu, bet ļoti zemu lejupsaites datplūsmu.
Huawei plāno izmantot Intelligent Mining Innovation Lab kā vietu, kur kopā ar partneriem turpināt ieviest jauninājumus un gūt sasniegumus tehnoloģijās, kuras var izmantot raktuvēs, tostarp pašattīrīšanās kamerās, zemas frekvences bezvadu pārraidē un riska prognozēšanas tehnoloģijās. Tie veicinās robotu izmantošanu galvenajos scenārijos un bezpilota operācijās noteiktos apgabalos. Šīs laboratorijas galvenais mērķis ir palīdzēt Šaņsji raktuvēm par 60% samazināt personāla skaitu pilnībā mehanizētās un viedās kalnrūpniecības darbībās un par 10% līdz 20% to darbinieku skaitu, kas katrā maiņā nonāk raktuvēs.
Huawei 5G viedos ieguves risinājumus var izvietot dziļi zem zemes, kā arī atklātās raktuvēs.