Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Pixabay

Darbojas pēc vienotas shēmas: iepazīšanās internetā var beigties milzu zaudējumiem 0

Iepazīšanās internetā – ne vienmēr mīlas stāsts ar laimīgām beigām.Laiku pa laikam Valsts policijā (VP) tiek saņemti iesniegumi no sievietēm, kuras sociālo tīklu iepazīšanās vietnē ir uzsākušas saraksti ar vīrieti, kurš, iemantojot uzticību, izkrāpis lielu naudas summu, kas bieži vien mērāma vairākos tūkstošos eiro.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

VP informē, ka parasti krāpnieki darbojas pēc vienotas shēmas, proti, sociālo tīklu iepazīšanās vietnē starp iespējamo cietušo un krāpnieku tiek uzsākta ļoti draudzīga un sirsnīga sarakste.

Ar laiku abas personas šo saraksti var turpināt citur – e-pastā vai mobilo telefonu saziņas aplikācijā.

CITI ŠOBRĪD LASA
Brīdī, kad vīrietis iemantojis cietušās sievietes uzticību, kādā sarakstē viņš min dažas problēmas, kas viņu it kā skar,

piemēram, nepieciešama nauda dārgai operācijai vai konkrēta summa, lai atbrauktu atvaļinājumā uz Latviju u.c.

Tāpat krāpnieks cietušajai sievietei sarakstē var minēt par viņam piederošām glabātuvē ievietotām dārglietām, lielu daudzumu dažādu valūtu banknošu, dokumentiem un citām lietām, kurām viņš netiek klāt, jo par to nepieciešams samaksāt.

Diemžēl, saņemot lūgumu pēc materiālās palīdzības, kas taču tik drīz dāsni atmaksāšoties, sievietes notic kavaliera rakstītajam – bieži vien tiek ņemti ātrie kredīti un veikti vairāki atsevišķi naudas pārskaitījumi, lai palīdzētu vīrietim. Tiklīdz tiek veikti pārskaitījumi, no sarakstes biedra vairs nav ne vēsts. Šāda rīcība bieži vien sagādā lielu vilšanos un materiālos zaudējumus.

Informāciju par šāda tipa krāpšanām ik pa laikam saņemam ne tikai policijas iecirkņos, bet arī no iedzīvotājiem VP sociālo tīklu kontos.

Tāpat jau iepriekš minējām par gadījumu, kad 2017. gadā VP vērsās kāda sieviete, kura likumsargiem pastāstīja, ka, izmantojot populāru sociālo tīklu iepazīšanās vietni, virtuālā vidē uzsākusi saraksti ar kādu vīrieti, kura nolūkos it kā bija izveidot nopietnas attiecības. Vīrietis uzdevies par ASV pilsoni, kurš atrodoties miera misijā Afganistānā. Ilgstošas sarakstes rezultātā vīrietis, pielietojot minēto shēmu, izkrāpis sievietei vairāk nekā 300 000 eiro.

Reklāma
Reklāma

Ņemot vērā notikušo, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un nebūt pārlieku uzticīgiem sociālajos tīklos iepazīstoties ar svešiniekiem. Tāpat atkārtoti atgādinām, ka nevajadzētu trešajām personām izpaust savus personīgos datus, tādējādi pakļaujot sevi riskam kļūt par krāpšanas upuri.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.