Darba ražīgumu saskata pienākumu uzticēšanā mašīnām 0
Kvalificēta darbaspēka trūkums un pieaugošās personāla izmaksas mudina uzņēmējus aizvien vairāk pievērsties biznesa procesu automatizācijai, liecina grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas “Tildes Jumis” veiktā aptauja.
Rutīnas darbu uzticēšana datorsistēmām ir kļuvusi par visbiežāk apsvērto uzņēmuma efektivitātes paaugstināšanas veidu,
Uzņēmuma darba ražīgumu var paaugstināt dažādi
31,1% aptaujāto uzņēmumu pārstāvju par efektīvāko ceļu uzskata darbinieku pienākumu daļēju uzticēšanu mašīnām jeb procesu automatizēšanu.
Automatizēšana var aptvert gan realizēto preču uzskaiti, gan pavadzīmju sagatavošanu vai rēķinu izrakstīšanu, tādējādi atslogojot darbiniekus.
“Tildes Jumja” biznesa attīstības vadītājs Viesturs Slaidiņš norāda, ka prasmīgi ieviešot automatizācijas risinājumus, katram darbam paredzētais stundu skaits atkarībā no specifikas var samazināties divkārt, trīskārt vai pat vēl vairāk.
“Pētījuma rezultāti kārtējo reizi apstiprina, ka bez biznesa procesu automatizēšanas šodien uzņēmumiem ir grūti uzturēt konkurētspējīgu darba efektivitāti,” rezultātus komentē V. Slaidiņš.
Otrais populārākais risinājums darba efektivitātes paaugstināšanai uzņēmumā ir kolektīva saliedēšana un sadarbošanās prasmju uzlabošana.
Sadarbošanās idejas atbalstītāji uzskata, ka saliedētā kolektīvā darbinieki neaprobežojas ar savu pienākumu birokrātisku izpildīšanu, bet cenšas atvieglot darbu pārējiem un vajadzības gadījumā arī palīdz kolēģiem.
17,9% komersantu sliecas domāt, ka efektīvas uzņēmējdarbības pamatā ir stingra finanšu plūsmas uzraudzīšana. Proti, gādāt, lai līdzekļi netiktu bezmērķīgi izlietoti.
Šo uzdevumu var viegli paveikt ar moderniem personāla vadības rīkiem un risinājumiem, kas sniedz iespēju darba devējam sekot līdzi darbinieku produktivitātei, darba kvalitātei, kā arī apzinīgumam, arī strādājot paša izvēlētā laikā un attāli.
Vēl 3,7% ražīguma celšanu saskata darbaspēka aizstāšanā ar robotiem un mākslīgā intelekta risinājumiem.
Pēc V. Slaidiņa teiktā, mūsdienīgi biznesa vadības risinājumi ļauj vadītājam tiešsaistē, piemēram, mobilajā lietotnē, sekot līdzi uzņēmuma naudas plūsmai un vienmēr būt lietas kursā par kompānijas finansiālo stāvokli.
Savukārt strauju attīstības tempu uzņēmušās mākslīgā intelekta tehnoloģijas paplašina iespējas automatizēt arvien sarežģītākus biznesa procesus – sākot ar dažādu rutīnas darbu veikšanu un beidzot ar datu analizēšanu, plānošanu un pat daudzu būtisku uzņēmumu darbības rādītāju prognozēšanu, atzīmē iepazīstina V. Slaidiņš.
Pētījumā “Tildes Jumis” aptaujāja 347 dažādu nozaru mazos, vidējos un lielos Latvijas uzņēmumus.