Darba meklēšanas padomi, kurus jums noteikti vajadzētu ignorēt 0
Darba meklēšanas process mūsdienās vairs nav tāds pats, kāds tas bija pirms pāris desmitgadēm, kad mūsu vecāki sāka attīstīt sevi un veidot karjeru. Tas nav pat tāds pats, kāds tas bija, kad mēs ar jums uzsāku sava pirmā darba meklēšanu tikai pirms pieciem gadiem. Lai gan, protams, dažas lietas, šķiet, ir izturējušas laika pārbaudi, dažas no tām tomēr ir vērts atstāt pagātnē un neizmantot, pat ja jūsu draugi dod jums padomus vislabāko nodomu vadīti. Darba tirgus vidē, kur plaukst jaunas nozares un darba lomas, arī pašam darba meklēšanas procesam ir jāmainās. Sadarbībā ar tiešsaistes vietni CredX, piedāvājam jums nelielu ieskatu klasiskajos darba meklēšanas padomos, kurus jums noteikti vajadzētu ignorēt un neņemt vērā, ja šodien uzsākat jauna darba meklējumus. Tās ir novecojušas darba meklēšanas stratēģijas, kas, visticamāk, nespēs jums sniegt vēlamo darba piedāvājumu.
1. Jūsu prasmes ir svarīgākas nekā jūsu personība
Daudzi darba meklētāji pārāk šauri koncentrējas uz darba sludinājumos minēto pareizo kvalifikāciju un viņu tehniskajām prasmēm. Protams, ir taisnība, ka jums ir jābūt profesionālim savā jomā un jāspēj nodemonstrēt savas spējas topošajam darba devējam. Bet jums būs nepieciešams daudz vairāk nekā tikai šīs prasmes. Ja jūs patiešām vēlaties iegūt pozitīvu atbildi pēc darba intervijas, jums ir jāzina, kā ietekmēt cilvēkus, orientējoties uz attiecību dinamiku un tai pievienot vērtību, kas ir daudz plašāka par to, kas norādīta detalizētajā darba aprakstā.
2. Esiet maksimāli lojāls vienam uzņēmumam un strādājiet tur, cik ilgi vien varat
Būt vienas stabilas kompānijas darbiniekam un strādāt pie savas karjeras izaugsmes viena darba devēja ietvaros, kādreiz bija ļoti labs padoms, it īpaši, kad cilvēkiem bija grūti atrast darbu. Un, protams, ja jūs redzat karjeras izaugsmes ceļu savā pašreizējā uzņēmumā un jūs zināt, kā tur nokļūt, jums nevajadzētu doties prom, bet gan palikt un uzkāpt pa karjeras kāpnēm. Bet, ja jums nav vietas izaugsmei pie pašreizējā darba devēja, netērējiet pārāk daudzus gadus vienā amatā, bet gan fokusējiet savu uzmanību darba tirgū un neļaujiet labākajām iespējām paiet jums garām. Būt izveicīgam un bieži mainīt darba devējus šodien jau skaitās kā veiksmes stāsts.
3. Nekaulējieties par starta algu
Cik daudz nav dzirdēts tādu padomu, ka jums ir jābūt pateicīgam par izteikto darba piedāvājumu un jāpieņem jaunā darba devēja algas piedāvājums. Reizēm pat dzirdam tādus skaļus apgalvojumus, ka tā ir necieņas izrādīšana pret uzņēmumu, ja jūs mēģināt noteikt paši savu algas līmeni jau intervijas laikā un mēģināt kaulēties par savu potenciālo atalgojumu. Darba intervija un tālāk – darba piedāvājums, ir divpusējs darījums, kas slēdzams starp darba devēju un jums. Jūs labāk kā neviens zināt savu vērtību un veicamā darba grūtības pakāpi, lai noteiktu, par kādu algu jūs esat ar mieru strādāt. Nekad nebaidieties noteikt savu cenu un nepiekrītiet piedāvājumam, ja tas jums nav finansiāli izdevīgs.
4. Meklējot jaunu darbu, piesakieties visam, ko redzat atlases portālos
Skaits pār kvalitāti: tieši tāds karjeras padoms cirkulēja tajos laikos, kad darba piedāvājumu nebija tik daudz un kaut ko atbilstošu savai profesijai un vēlmei bija teju neiespējami atrast. Tad nu mēs sūtījām savus pieteikumus uz visiem darba sludinājumiem ar cerību, ka kāds no tiem atsauksies. Šodien darba meklētājiem jau ir jābūt daudz efektīvāk orientētiem uz konkrētiem zīmoliem vai uzņēmumiem, lai stratēģiskāk izvēlētos to, kas atbilst viņu nospraustajiem karjeras mērķiem. Jauna karjeras piepildījuma meklējumos apmeklējiet tādas tiešsaistes vietnes kā, piemēram, CVOnline. Šī mājaslapa, kā arī daudzas citas līdzīga profila vietnes ļaus jums iezīmēt savu karjeras virzienu attiecībā pret darba tirgus prasībām. Pat uzsākot savu pirmo darba pieredzi, šodien ir jāsāk domāt par savu karjeru ilgtermiņā, nevis mesties iekšā pirmajā piedāvājumā, kas paspīd acu priekšā. Apzināta karjeras izvēle izvēlētajā jomā un personificēti pieteikumi ir šodienas galvenā darba meklētāju virzība.