Darba devējus var apsūdzēt diskriminācijā, ja tie nespēs veikt pielāgojumus darbiniecēm ar menopauzi 122
Uzņēmumus varēs iesūdzēt tiesā, ja tie nespēs veikt “saprātīgas pielāgojumus” darbiniecēm, kurām ir menopauze, ziņo “Independent”. Līdztiesību un cilvēktiesību komisija Lielbritānijā mudināja uzņēmumu vadītājus apsvērt, kā tādi faktori, kā istabas temperatūra un ventilācija, var ietekmēt sievietes menopauzes periodā.
Darba devējiem būtu lietderīgi padomāt arī par atpūtas zonu vai klusu telpu, kā arī dzesēšanas sistēmu vai ventilatoru nodrošināšanu sievietēm, kuras piedzīvo karstuma viļņus.
Sievietēm varētu palīdzēt arī elastīgs darba laiks, tostarp iespēja strādāt no mājām. Savukārt darba sākuma un beigu laiku vajadzētu mainīt, ja sieviete ir slikti gulējusi vai ir karsta diena.
Ja šādi pielāgojumi netiks veikti, uzņēmums var tikt apsūdzēts diskriminācijā, ja darbiniekam menopauzes simptomi.
Tiek lēsts, ka Lielbritānijā menopauzi piedzīvo 13 miljonus sieviešu, no kurām liela daļa piedzīvos novājinošus, dzīvi mainošus simptomus, tostarp sirdsklauves, karstuma viļņus, galvassāpes, trauksmi un depresiju.
Disciplināra sievietes sodīšana menopauzes dēļ, ar to saistītu darba kavējumu dēļ var būt nelikumīga diskriminācija, ja vien tā nav pamatota.
Pētījumi liecina, ka viena no 10 sievietēm, kas strādājušas menopauzes laikā, ir pametušas darbu simptomu dēļ.
Divas trešdaļas strādājošo sieviešu vecumā no 40 līdz 60 gadiem, kurām ir bijuši menopauzes simptomi, atzīst, ka viņām darba vietā ir bijusi galvenokārt negatīva pieredze šajā jautājumā.