Darba devēji izvairās no darbiniekiem, kas iepriekšējā vietā nostrādājuši ilgus gadus? “Neelastīgs un bez ambīcijām!” 58
Interesanta diskusija izvērtusies vietnē “X”, kur tomēr lielākā daļa diskutētāju sliecas būt sašutušo pusē par kādas Olgas izteikto apgalvojumu: “Viņa kā darba devējs izvairītos no darbinieka, kas iepriekšējā darbavietā nostrādājis ilgus gadus. Sak, neelastīgs un bez ambīcijām. Ko tu domā? Tu izvēlētos tikai ambiciozu pumpuriņu, kas darbus maina ik pēc gada?”
Lielākoties iesaistīto atbalsts bija faktam, la labprātāk izvēlētos sev par darbinieku tādus cilvēkus, kuriem ir nopietna pieredze jomā un iepriekš nostrādātie gadi vienuviet liecina par noturību un uzticamību. Tāpat nojaušams, ka par “pumpuriņiem”, kas mētājas no viena darba uz otru, lielas sajūsmas nav, jo tomēr ir jārēķina darbinieka apmācībā ieguldītais laiks, plāni uz šo aizpildīto pozīciju un daudzas citas lietas, kas stabilai biznesa attīstībai ir svarīgas.
Es, kā darba devējs ar lielu pieredzi, darītu tieši otrādi:).
— Inga Gorbunova🇱🇻🇺🇦 (@Inga_Gorbunova) October 2, 2024
Meklē sevi:). Cita starpā, tas var liecināt arī to, ka nepavilka to darbu vienkārši.
— Inga Gorbunova🇱🇻🇺🇦 (@Inga_Gorbunova) October 2, 2024
Olgai ir jebkāds sakars ar uzņēmējdarbību vai HR jomu? Izklausās, ka nē.
Darbinieku jāatlasa pēc prasmēm un saderību ar uzņēmuma kultūru, nevis tā, cik bieži vai reti mainījis darba vietu.— Kristīnes komentāri 🇱🇻 (@KristineKomente) October 2, 2024
Visos uzņēmumos, kas ražo un rada reālas lietas. Sienāzīši varētu būt noderīgi vienīgi uzņēmumiem, kuri pārdod gudru runāšanu valsts iestādēm.
— Vilnis Liepiņš (@vilnisliepins) October 2, 2024
Jā, es domāju līdzīgi. Es ļooooti skeptiski raudzītos un baigi ambicioziem lēkātājiem. Tādi varbūt derētu uz laiku kaut kādās sales/bizdev pozīcijās un arī tad ar apziņu, ka laicīgi jāsāk meklēt nākamais darbinieks šai pozīcijai.
— Kristaps Skutelis (@krizdabz) October 2, 2024
No 2000. gada līdz 2007. gadam ilgākā darba vieta bija 1,5 gadi… pēc tam 3 gadi vienā vietā un tagad jau 14 gadi vienā vietā, savā uzņēmumā… darbus mainīju tik bieži, dēļ rutīnas un algas… tagad projekti un nav ne rutīnas, nedz arī par algu var sūdzēties 🤣
— Maris K. (@Maaris_K) October 2, 2024
Jā. Varbūt ir kaut kādas jomas, kur ambīcijas ir svarīgas, bet parasti vajag darbinieku, kas labi dara savu darbu nevis rada nepieciešamību darbinieka vietā meklēt kādu citu. Un kā likums tie ambiciozie darbinieki nav labi kolēģi citiem darbiniekiem.
— Kristaps Skutelis (@krizdabz) October 2, 2024
Ai nu… tas tak vispār nevar būt arguments. Ir jomas, kurās darbs ir terminēts. Manos piemēros – Radošās savienības vadīt var maksimums 2 x 3 g termiņu, VKKF maksimums ir 2 gadi. Liepājas universitātē toties 23 gadus nostrādāju. Ja maina ik pēc gada – tas gan tā nenopietni.
— Dace Bluke (@dacebluke) October 2, 2024
Ja darbinieks iepriekš ir bieži manījis darba vietas, tas ir sarkanais karogs. Iespējams, tādu var ņemt vienkāršam darbam, ja nav jāiegulda apmācībā. Ja bieži maina darba vietas, tad tāda ambiciozitāte darba devējam nav izdevīga – iztērē naudu uz tādu censoni un nedabū atpakaļ…
— Agris Krusts (@agris_krusts) October 2, 2024
Tur vēl trakāk, tikai pēc augstskolas arī ņem. Pēc vienas no krīzēm, palika daudz absolventu, kuriem tajā gadā nevarēja piedāvāt darbu, bet nākošajā gadā viņi jau vairs nederēja, jo bija jaunā paaudze. Esot vesela pēckrīzes paaudze, kurus uztur vecāki vai dara mazkvalific. darbu
— Mareks Geistarts🇺🇦 (@MareksGeistarts) October 2, 2024