Dana Bjorka par sabiedrības attieksmi: “Runājot krieviski, tu visu laiku jūties vainīgs” 225
Esmu dzimusi, augusi, skolojusies Latvijā, mana ģimene ir no vienas puses krievvaldodīga, bet līdz karam nekad nebiju jutusi to, ka Latvijas iedzīvotāji nepieņem krievvalodīgos, ka viņiem ir skepse, bet diemžēl pēc 24. februāra kā Dana gan es esmu sajutusi šo dažu procentu sabiedrības attieksmes maiņu pat inteliģentu cilvēku lokā, šādu komentāru TV24 raidījumam “Preses klubs” sniedza Dana Bjorka, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktore.
Bjorka atklāj, ka bieži nācies pat skaidrot, ka “Mēs neesam Krievijas teātris, bet krievu teātris, kas pārstāv krievu kultūru, krievu valodu un to skaisto, kas vienmēr cīnījušies pret imperiālistisko domāšanu, ka ar visiem darbiem esam lojāli un neatbalstām notiekošo Ukrainā.”
“Neesot ne pie kā vainīgs, dzīvojot citā valstī, bet runājot krieviski, tu vienalga jūties vainīgs, visu laiku paskaidrojot savu pretnostāju,” situāciju mēģina ieskicēt Bjorka, norādot, ka ļoti tic mūsu sabiedrības viedumam, inteliģencei un sapratnei par to, ka jābūt saliedētiem visiem, lai kādā valodā runātu.
Bjorka piedāvā būt racionāliem – ir Putins, viņa režīms un Krievijas federācija, kurā ir daļa cilvēku, kuri pretojas režīmam. Viņa atbalsta domu, ka krievvalodīgajiem atklāti un skaļāk jārunā par savu pozīciju