Foto: Una Kupruka/ LETA

Dalība ES lauksaimniecības skaitīšanā Latvijai izmaksās nepilnu miljonu eiro 2

Dalība Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības skaitīšanā Latvijai izmaksās 852 300 eiro, otrdien Ministru kabinetu informēja Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvji.

Reklāma
Reklāma
Dabiski palīgi asinsspiediena kontrolei: 5 sēklas, ka noteikti jāiekļauj uzturā
Kokteilis
Guntara Rača neatzītie bērni beidzot satikušies! Publicēts kopīgs foto ar sirsnīgu vēstījumu 24
Kokteilis
Laimīgais datums 22.02. – šīm 4 zodiaka zīmēm tā solās būt īpaši veiksmīga diena
Lasīt citas ziņas

Ministri uzklausīja EM sagatavoto informatīvo ziņojumu par Eiropas Komisijas “Eurostat” grantu projektu finansējumu un lauksaimniecības skaitīšanām nepieciešamo līdzfinansējumu.

Ministrijā informēja, ka ES dalībvalstīs, t.sk. Latvijā reizi desmit gados pēc vienotas metodikas tiek veikta lauksaimniecības skaitīšana.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nākamā lauksaimniecības skaitīšana notiks šogad.

Lauksaimniecības skaitīšanā iegūtā informācija ļaus atjaunot Centrālās statistikas pārvaldes Lauku saimniecību reģistrā esošos datus, kas ir nozīmīgs datu avots lauksaimniecības statistikas izlašu veidošanai un statistikas par lauku saimniecībām nodrošināšanai.

2020.gada lauksaimniecības skaitīšanai no šā gada līdz 2022.gadam kopumā nepieciešams valsts finansējums 852 300 eiro apmērā, no kuriem lielākā daļā jeb 680 200 eiro nepieciešama šogad.

Ministru kabinets atļāva EM uzņemties papildu valsts budžeta ilgtermiņa saistības budžeta apakšprogrammā “Eiropas Kopienas iniciatīvas projekti” 2020.gadam 680 200 eiro apmērā, lai īstenotu projektu “2020.gada lauksaimniecības skaitīšana”. No minētās summas 309 000 eiro tiks novirzīti ārpakalpojuma apmaksai par datu ieguvi no 40 000 lauku saimniecībām, kā arī 11 000 eiro citu izdevumu segšanai, piemēram, par degvielu, sakaru pakalpojumiem, intervētāju apmācību u.c.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.