Foto: Evija Trifanova, LETA

Daļa skolas esot nogaidošas, kamēr citas beztermiņa streikā cīnīsies par pedagogu tiesībām uz cienīgu atalgojumu 45

Rudenī solītajā Latvijas pedagogu streikā iesaistīsies ne visas skolas, intervijā TV3 pieļāva Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) prezidents un Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors Rūdolfs Kalvāns.

Reklāma
Reklāma
Dabiski palīgi asinsspiediena kontrolei: 5 sēklas, ka noteikti jāiekļauj uzturā
Kokteilis
Laimīgais datums 22.02. – šīm 4 zodiaka zīmēm tā solās būt īpaši veiksmīga diena
Tramps iet uz visu banku – no Ukrainas prasa neiespējamo: atklātas skandalozā līguma detaļas
Lasīt citas ziņas

Kalvāns pieļāva iespēju, ka daļa skolu neiesaistīsies streikā, attiecīgi būs tādas skolas, kur mācības notiks, un tādas, kurās skolotāji streikos.

LIVA vadītājs atzīmēja, ka neko sīkāk par gaidāmo streiku pastāstīt nevar, jo Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) šonedēļ 17.augustā vēl lemšot par streika laiku un formu. Pēc tam plānots sasaukt arī LIVA sanāksmi, lai lemtu, kā reaģēt uz LIZDA pieteikto streiku.

CITI ŠOBRĪD LASA
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga
Foto – Paula Čurkste/LETA

Kā ziņots, LIZDA šīs vasaras sākumā rīkoja protesta akciju, pēc kuras paziņoja, ka aicinās skolu pedagogus no septembra sākt beztermiņa streiku. Kā skaidroja LIZDA vadītāja Inga Vanaga, arodbiedrība vairāk nerīkos piketus vai gājienus, jo politiķi nespējot šādu protestu laikā “atrast kompromisu” un pildīt LIZDA prasības.

Septembrī plānots sākt beztermiņa streiku. Vanaga uzsvēra, ka streiks turpināsies tik ilgi, kamēr tiks sadzirdētas LIZDA prasības.

LIZDA pieredze radot, ka efektīvs esot tikai beztermiņa streiks.

Trīs galvenās LIZDA prasības esot sabalansēta darba slodze, atalgojuma palielināšanas grafiks saskaņā ar Izglītības likumā noteiktajiem principiem un taisnīgs finansējuma sadales mehānisms, lai neciestu pedagogi no pašvaldībām ar sakārtotu skolu tīklu un lielu izglītojamo skaitu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.