“Daily Telegraph” velta jūsmīgu rakstu nākamā gada Eiropas kultūras galvaspilsētai Rīgai 0
Britu laikraksts “Daily Telegraph” veltījis jūsmīgu un plašu rakstu mākslinieciski bagātajai nākamā gada Eiropas kultūras galvaspilsētai Rīgai.
Ceļojumu slejā publicētajā rakstā “Laika atskaite līdz Rīgai” uzskaitīti “pieci iemesli Latvijas apmeklēšanai”, slavēti četri restorāni un trīs viesnīcas, ieteiktas divas grāmatas un nosaukta “viena lieta, ko nedrīkst palaist garām”.
“Latvijas galvaspilsēta ir zvanu torņu smaiļu un pasaulē fantastiskākās jūgendstila arhitektūras simfonija, kas viss apliecina bagāto mantojumu no 800 gadus senās vēstures, kuras laikā pilsēta nonākusi zviedru, vāciešu, krievu un, visbeidzot, pašu latviešu rokās,” kā iemeslu Rīgas apmeklējumam min raksta autors.
“Jaunie rīdzinieki pavisam noteikti spēj vētraini uzdzīvot, īpaši krāšņās, UNESCO kultūras mantojuma sarakstā iekļautās vecpilsētas enerģiskajos bāros. Viņi arī māk kārtīgi atpūsties un bieži to dara 30 kilometrus garajā balto smilšu pludmalē Jūrmalā, kas atrodas tuvu Rīgai. Rīgai ir arī izsmalcināta kultūras puse ar tās brīnišķīgo operas namu, koncertzālēm un baznīcām, kas piedāvā izcilas ērģeļmūzikas koncertus, un nākamgad pilsēta nesīs Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu,” teikts rakstā.
Laikraksta izraudzītie četri restorāni atspoguļo Rīgā pieejamo kulināro dažādību.
“Kaut arī Latvijas ēdieni īpaši neizceļas – cūkgaļa, konditoreja, rudzu maize, zivis un dilles -, restorāns “Vinsents” piedāvā īpaši radošu pieeju vietējiem sezonāliem produktiem. “Palete” vecpilsētā piedāvā starptautisku ēdienkarti, radot viesošanās sajūtu privātās mājās. Labs pusdienu piedāvājums pieejams arī restorānos, tostarp “Bergā”, kas apvieno dažādas garšas un mūsdienīgu Latvijas ēdienkarti. Krieviskākai garšai ieteicams doties uz “Traktieri” vecpilsētas ziemeļos,” teikts rakstā.
Iesakot trīs viesnīcas, avīze norāda, ka Rīgas viesnīcu piedāvājums pēdējos 20 gados ir pilnībā mainījies.
“Par pilsētas smalkāko naktsmītni tiek uzskatīta pieczvaigžņu viesnīca “Grand Palace Hotel”, kuras ēkā agrāk atradās Latvijas Centrālā banka un kuras viesu sarakstā ir Katrīna Denēva un Stings. “Dome Hotel” smalki pārveidota 400 gadus sena ēka ar jumta terasi, no kuras paveras skats uz Rīgas Doma baznīcu. Tie, kas vēlas patverties no vecpilsētas trakulības, varētu dod priekšroku viesnīcai “Radisson Blu Ridzene”, kas ir stilīga vieta starp vecpilsētu un jūgendstila arhitektūras kvartāliem.”
Par divām svarīgākajām grāmatām “Daily Telegraph” izraudzījies Mārtiņa Sīļa grāmatu “Mihails Eizenšteins: Rīgas jūgendstila meistars”, kas sniedz sīkus aprakstus un detalizētas fotogrāfijas ar ēkām, kuras radījis Rīgas slavenākais arhitekts. Otra ieteiktā grāmata ir Nīla Teilora “Baltic Capitals”, kas “ir nenovērtējams avots informācijai par Rīgu un apkārtni”.
Pēc raksta autora domām, viesojoties Rīgā, nekādi nevajadzētu palaist garām iespēju “apskatīt pilsētu no kuģīša, kas vadā pa pilsētas kanālu. Viena no pieturām ir pie Brīvības pieminekļa. Aptuveni stundu garais brauciens ved gar operas namu, Centrāltirgu un pa Daugavu, no kuras paveras krāšņs skats uz Rīgas viduslaiku sirdi”.
Raksta noslēgumā “Daily Telegraph” informē lasītājus, ka Latvija no 1.janvāra ieviesīs eiro un ka no Londonas tiešos lidojumus uz Rīgu piedāvā “airBaltic”, “Wizz Air” un “Ryanair”, kā arī SAS, kas nodrošina lidojumus no Londonas Hītrovas lidostas un Mančestras caur Kopenhāgenu un Stokholmu.
Attiecībā uz viesošanās laiku avīze norāda, ka “Baltijas valstīs ziemas ir ārkārtīgi aukstas un, kaut arī sniega segā ietītai Rīgai ir savs šarms, vairums cilvēku viesojas no maija līdz oktobrim”.
Raksta noslēgumā avīze sniedz “interesantu faktu, ka Latvijas neatkarības atgūšana no Padomju Savienības 1991.gadā tiek saukta par dziesmoto revolūciju, jo tā vietā, lai ķertos pie ieročiem, latvieši Maskavai pretī stājās ar dziesmām”.