Foto – Zanda Birze

Dabas skaitītāji devušies pļavās 0

Latvijā sākusies dabas skaitīšana – Eiropas Savienības nozīmes īpaši aizsargājamo biotopu jeb dzīvotņu izplatības un kvalitātes apzināšana, informē Dabas aizsardzības pārvalde.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Lasīt citas ziņas

Šogad apsekošana sākta daļā Vidzemes, Latgales un Kurzemes, tajā skaitā aizsargājamās dabas teritorijās – Gaujas nacionālajā parkā, Ķemeru nacionālajā parkā, Lubāna mitrājā, aizsargājamo ainavu apvidū Augšdaugavā, Dvietes palienē un Vidzemes akmeņainajā jūrmalā.

Apsekošanu veic eksperti Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) uzdevumā. Apsekošana turpināsies trīs gadus. Jāņem vērā, ka eksperti pārbaudīs tikai tās teritorijas, kurās potenciāli iespējama aizsargājamā biotopa sastopamība – lielākoties esošajās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, mikroliegumos un citviet, kur šobrīd nenotiek aktīva saimnieciskā darbība.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gan pašvaldībām, gan zemju īpašniekiem (tiesiskajiem valdītājiem) pirms biotopu kartēšanas uzsākšanas uz to deklarētajām adresēm izsūtītas informatīvas vēstules, lai informētu par aptuveno ekspertu apmeklējumu un eksperta atpazīšanas zīmēm. Vēstules tiks izsūtītas tiem īpašniekiem (tiesiskajiem valdītājiem), kuru īpašumos obligāti paredzēta eksperta vizīte. Ja dabas skaitīšanas laikā būs atrasta nozīmīga dabas vērtība, īpašnieks arī par to tiks rakstiski informēts. Vairākus mēnešus notika aktīva ekspertu apmācība, kā arī vērtētāji gaidīja biotopu kartēšanai piemērotus dabas apstākļus. Lai varētu saprast, kādi aizsargājamie augi aug pārbaudāmajās teritorijās, tiem ir nepieciešams izaugt līdz atpazīstamam lielumam.

Līgumu par biotopu kartēšanu atklātā konkursā ieguva personu apvienība “SIA Estonian, Latvian & Lithuanian Environment un Latvijas Dabas fonds”. Projekta kopējās izmaksas – 9,5 milj. eiro, no kuriem 8,1 milj. eiro ir Eiropas Kohēzijas fonda finansējums.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.