Foto: Dabas muzejs

Dabas muzejs 170. dzimšanas dienā saņēmis vērtīgas dāvanas 0

Latvijas Dabas muzejs jubilejā saņēmis bagātīgu dāvanu klāstu – jau otro mamuta ilkņa fragmentu divu dzīvnieku skeletus, vērtīgu arhīva papildinājumu, kā arī interesantus priekšmetus paleontoloģisko, ģeoloģisko un zooloģisko kolekciju papildināšanai, LA.lv uzzināja muzejā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
10 zelta frāzes, kuras vērts atcerēties – tās ļaus izbeigt teju katru strīdu 25
Tiesās organizētu sieviešu-zagļu grupējumu, kas ik dienas ar autobusu speciāli devās uz Centrāltirgu “medīt rokassomiņas”
Izsludināts oranžais brīdinājums: vienā no Latvijas novadiem būs stipra snigšana 14
Lasīt citas ziņas

Mamuta ilkņa fragmentu muzejam uzdāvināja SIA “CEMEX”, apgāžot seno teicienu pr zibeni, kurš divreiz vienā vietā nesper. Fosilija atrasta maija sākumā smilts un grants karjerā “Sauleskalns”, un tieši no turienes nākusi arī pirmā – šī gada sākumā atrastā mamuta ilkņa fosilija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šogad Dabas muzeja kolekciju papildinājuši arī divi jauni skeleti. Viens ir mazā gulbja (Cygnus columbianus) skelets – šī suga Latvijā ir sastopama tikai rudeņos un pavasaros pārlidojumu laikā, dažreiz arī ziemo. Otrs ir ūdra (Lutra lutra) skelets – ūdru skaits Eiropā samazinās un tur šis dzīvnieks kļuvis rets, kaut gan Latvijā ir bieži sastopams. Abas šo dzīvnieku sugas iekļautas ES Biotopu direktīvā. “Abu sugu skeleti muzeja krājumā tiek iekļauti pirmo reizi,” uzsver muzeja speciālists Dmitrijs Boiko.

Savukārt Nacionālā Botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns muzejam uzdāvinājis ķemmes dzelkņgliemezi Murex pecten (Mollusca: Gastropoda: Muricidae), kurš sastopams Indijas okeānā līdz 55 m dziļumam uz smilšainas gultnes. Muzeja speciālisti norāda, ka gliemezis ir bieži sastopams, taču dzelkņu trausluma dēļ retas ir nebojātas čaulas.

No ihtiologa Dr. Biol. Anda Mitāna saņēmis vērtīgu papildinājumu muzeja arhīvam – dokumentus, kas ilustrē Skolu muzeja paspārnē organizētā Jauno naturālistu pulciņa darbību, bet no Ļeva Tastevena muzejs saņēmis devona perioda bruņuzivs Asterolepis ornata galvas kaula un bezžokļaiņa Psammolepis paradoxa muguras vairoga fragmenta fosilijas, kas atrastas smilšakmens klinšu pakājē Gaujas ielejā. Šādi pārakmeņojumi ir aptuveni 385 000 000 gadu seni.

Latvijas Dabas muzejs ir ļoti pateicīgs par šiem muzeja krājuma jaunieguvumiem, kā arī aicina ikvienu izzināt dabas vērtības un par neparastiem atradumiem informēt muzeju.

Gada laikā muzejs saņem vidēji desmit dāvinājumus – visbiežāk medību trofejas, iežus un minerālus. Šogad – muzeja 170. darbības gadā – saņemti jau astoņi dāvinājumi, LA.lv uzzināja muzejā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.