Ierosme krastotkārajam 1
* Tiem, kuri dodas pirmo reizi: krastošana kā pastaigaPa Amatas upes labo krastu, dabā iezīmēto taku no Vidzemes šosejas tilta pie Melturiem, gar http://karlamuiza.lv/ko-darit/dabas-takas-ko-apskatit/zvartes-iezis Zvārtes iezi līdz Kārļu–Līgatnes ceļa Veclauču tiltam.
* Vērīgajiem saudzētājiem: skaists vasaras bridiensGaujas nacionālā parka teritorijā atrodas Raunis, ļoti gleznaina upīte ar skaistu kanjonu tās vidusdaļā – abos krastos ir pilnīgi stāvas smilšakmens sienas. Var krastot tām pa augšu vai izbrist pa upi, brīžiem pārlecot no akmens uz akmeni, pāri kritušiem kokiem. Šajās vietās jābūt īpaši saudzīgiem pret dabu.
! Vietās, kur ir stingrās rezervātu lieguma zonas, krastot nedrīkst!
* Ja sirdij tuvāka jūra: dažādības meklējumos
Arī gar jūru ir lieliska krastošana. Doties no Ainažiem un tikt līdz Skultei ir patiess izaicinājums. Pa ceļam ir gan Randu pļavas, kur meldru klājums ielīgo jūrā, gan mazas upītes, gan akmeņaini krasta posmi, kur var pārvietoties, lēkājot un kāpelējot pa akmeņu mugurām, gan sarkanas smilšakmens stāvkrastu klintis un pludmale ar milzīgiem akmeņiem.
* Vēl dažas idejas
^ Krastot Ogres upes augštecē, kur ir mazas pietekas ar parastajam staigātājam pilnīgi nepazīstamiem krastiem. Tek cauri pastāvai nogāzei mežā, pa milzīgiem laukakmeņiem gluži kā īsta kalnu upe!
^ Krastošanai interesanti ir karjeri, piemēram, Radžu ūdenskrātuve Jēkabpilī. Arī pie Pļaviņām, kur ir Daugava un bijušā karjera līkumotais krasts ar stāvām dolomīta klinšu un smilšu kraujām, ar atsevišķām mazām saliņām.
^ Gana mežonīgas un skaistas ir Amatas pieteku, piemēram, Kumadas, gravas. Ceļojumu var sākt arī Ieriķos, kur tek Ieriķupīte jeb Grūba, doties gar to līdz Kumadai un Amatai, tālāk augšup gar Amatu vai Pērļupīti un atpakaļ līdz Vidzemes šosejai.
36,6°C konsultants KRISTAPS LIEPIŅŠ, alpīnisma instruktors, piedzīvojumu vortāla www.vx.lv veidotājs