Foto: Anda Krauze

Daba ienāk mājās – čiekuri, zariņi, akmentiņi, no kā var tapt oriģināli mājas dekori 6

Māra Lapsa, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Šis nu ir laiks, kad dabā ejam daudz biežāk, nekā līdz šim bijām raduši. Dodoties pastaigā, ir vērts paņemt līdzi kādu lielāku maisiņu, lai varētu tajā ielikt pa ceļam atrastos čiekurus, zariņus, olīšus vai ko citu, no kā var tapt oriģināli dekori.

Foto: Anda Krauze
CITI ŠOBRĪD LASA

Milzu čiekurs no egļu čiekuriem. Katrā čiekurā iestiprina pagaru metāla stiepli. Kompozīciju sāk veidot no apakšdaļas, čiekurus ievijot kompozīcijā, izmantojot čiekurā iestiprināto stiepli. Lielā čiekura augšdaļā stiprina priežu zarus, jo pie tiem skujas turas daudz ilgāk nekā pie egļu zariem.

Foto: Anda Krauze

No stingra kartona izgriež egles kontūru. Ar karstās līmes pistoli pielīmē ķērpjus tā, lai tie vienmērīgi noklātu egles kontūru. Pēc tam pielīmē pērlītes. Lai dekoru varētu piekarināt pie sienas, durvīm vai citviet, egles augšdaļā iever pakulu auklu.

Foto: Anda Krauze


Ņem divas A4 izmēra krāsaina papīra loksnes un saloka vēdeklīšus. Abus vēdeklīšus salīmē kopā. Locījuma augšdaļā stingri saspiež abus vēdeklīšus, lai veidotos eņģelīša spārni. Piesprauž dekoratīvu lentīti. Virs tās pielīmē mazu eglīšu bumbiņu, kas būs eņģelīša galviņa.

Foto: Anda Krauze
Foto: Anda Krauze


Telpu var rotāt, izmantojot dažādus dabas materiālus, piemēram, čiekurus, grimoņu zarus, kliņģerīšu un citu puķu ziedlapiņas, lapegles zarus ar čiekuriem, ķērpjus, oļus – jebko, kas dabā atrodams un piesaista skatienu. Stikla burku vietā var izmantot stikla vāzes un glāzes. Skaisti izskatīsies, ja traukos ievietos arī mazās LED spuldzīšu virtenes.

Dekoru autores: Lelde Stumbre, Signe Folka un Māra Valdmane

Dekori fotografēti Zaļās atmodas muzejā un vides izglītības centrā Jūrmalā

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.