CVK papildinās skaidrojošo informāciju referenduma zīmē 0
Šodien Saeimas neatkarīgo deputātu grupa jeb tā sauktā Saeimas deputāta Klāva Olšteina grupa un Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) vienojās, ka tiks papildināta 18.februārī paredzētā referenduma balsošanas zīme, aģentūru LETA informēja neatkarīgo deputātu grupas pārstāve Ginta Šveicere.
“Tikšanās laikā ar CVK priekšsēdētāju Arni Cimdaru vienojāmies, ka pašreizējo 18.februāra tautas nobalsošanas zīmes tekstu noteikti jāpapildina, precizējot tur esošo jautājumu un norādot, par ko tieši būs balsojums, kas paredz grozījumus Latvijas Republikas Satversmē,” skaidro 11.Saeimas deputāts, neatkarīgo deputātu grupas pārstāvis Jānis Upenieks.
Viņš norāda, ka pēc ilgākas diskusijas abas puses vienojušās, ka nobalsošanas zīmes teksts tiks papildināts ar skaidrojošo daļu zem vēlēšanu zīmes jautājuma, kurā izceltā tekstā tiks norādīts, ka ar balsojumu “par” balsotājs uzskata, ka valsts valodām Latvijā ir jābūt latviešu valodai un krievu valodai, un ka ar balsojumu “pret” balsotājs uzskata, ka valsts valoda Latvijā ir latviešu valoda. Līdzās tam tiks norādīts skaidrojums arī pārējiem Satversmē paredzētajiem grozījumiem, par ko būs jābalso 18.februāra referendumā.
Par šo jautājumu rīt tiks lemts CVK sēdē.
Jau vēstīts, ka pēc vairāku sūdzību saņemšanas neatkarīgo deputātu grupa vērsās pie CVK priekšsēdētāja ar aicinājumu CVK pārskatīt savu lēmumu un papildināt 18.februāra tautas nobalsošanas zīmi.
Lai izslēgtu iespēju, ka nepilnīgas informācijas dēļ balsojot var tikt izvēlēts atbildes variants, kas ir pretrunā ar balsotāja uzskatiem, neatkarīgo deputātu grupa aicināja vēlēšanu zīmēs paredzēto jautājumu papildināt.
Šāds papildinājums nepārprotami ļaus ikvienam Latvijas iedzīvotājam 2012.gada 18.februārī paredzētajā referendumā saprast, par ko tieši viņš nobalso, izvēloties piedāvātos atbilžu variantus “par” vai “pret”, uzskata neatkarīgie deputāti.
LETA jau ziņoja, ka līdz šim CVK bija lēmusi, ka balsošanas biļetenā būs jautājums: “Vai jūs esat par likumprojekta “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” pieņemšanu?”, un nebija paredzējusi biļetenā sniegt sīkāku skaidrojumu. Detalizētāku informāciju paredzēts sniegt uz plakāta vēlēšanu iecirkņa balsošanas nodalījumos.
Jau ziņots, ka 18.februārī notiks tautas nobalsošana par grozījumiem Satversmē, kas paredz mainīt krievu valodas statusu. Referendumā Satversmes grozījumi tiks pieņemti, ja par tiem nobalsos vairāk nekā puse balsstiesīgo vēlētāju, kuru skaits 11.Saeimas vēlēšanās bija 1 543 786, tātad par otras valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai referendumā būs jānobalso vismaz 771 893 vēlētājiem.