Čūlu ārstē gaisma 0
“Vai trofisko čūlu var izārstēt ar “Bioptron” lampu? Vai bijuši pētījumi, kas apliecina, ka tā palīdz?” VALLIJA BĒRZIŅA VALMIERĀ
Daudzi pētījumi un arī mediķu pieredze liecina, ka polarizētā gaisma, ko izstaro “Bioptron” lampa, dod šūnām papildu enerģiju reģenerācijai. Kā skaidro P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas klīnikas vadītāja, medicīnas doktore Inese Kokare, inficētas čūlas apstarošanai ieteicams lietot zilas krāsas filtru, kam būs arī dezinficējoša nozīme, bet, ja brūce ir tīra, der izmantot sarkano gaismu, kas veicinās audu atjaunošanos.
Šīs procedūras var veikt gan ārstniecības iestādē, gan mājās. Ja nav skaidrs, kā ar lampu pareizi rīkoties, var paņemot ierīci līdzi un konsultēties ar fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstu vai medmāsu. Speciālists pastāstīs, cik tālu to turēt no brūces, kādu filtru izvēlēties un cik ilgi apstarot.
Lai sadziedētu trofisko čūlu, nepieciešams ilgstošs gaismas terapijas kurss, aptuveni 20–24 dienas, ievērojot arī pārējos ārsta ieteiktos brūču aprūpes principus. Tās iedarbība atkarīga no slimības pakāpes. Iespējams, nāksies izmantot vēl citas ārstēšanas metodes, bet ielaistas čūlas gadījumā, visticamāk, nevarēs iztikt bez ķirurģiskas operācijas.
Polarizēto gaismu var izmantot, lai dziedinātu arī citas hroniskas vainas, tostarp lai stiprinātu imunitāti.