Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Covid-19 sertifikātu neieguvušos varēs atlaist 88

Olafs Zvejnieks, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Darba devējam būs tiesības atbrīvot no amata darbinieku, kurš līdz 15. septembrim nebūs ieguvis Covid-19 sertifikātu, tā pagājušajā nedēļā vienojās Ministru kabinets. Tāpat nolemts, ka vakcinēšanās būs obligāta ārstniecības, sociālās aprūpes, izglītības un citās iestādēs.

Valdība vienojās, ka līdz 14. jūlijam tiks sagatavoti grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. To ietvaros darba devējiem tiks noteikts pienākums ārstniecības, sociālās aprūpes un izglītības iestādēs nodrošināt epidemioloģiski drošus pakalpojumus, proti, pakalpojuma sniedzējam būs jāiegūst vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ar likuma grozījumiem paredzēts, ka darba devējam būs tiesības pieprasīt vakcinācijas vai pār­slimošanas sertifikātu nodarbinātajiem, kuri pilda darba pienākumus, kas saistīti ar palielinātu risku inficēt citas personas vai palielinātām iespējām inficēties pašiem. Sertifikāts būtu nepieciešams arī darbiniekiem, kuri pakalpojumus sniedz klātienē valsts un pašvaldību iestādēs vai kuru darba pienākumi ir kritiski iestādes vai uzņēmuma darbības nepārtrauktības nodrošināšanai.

Vakcinācija pret Covid-19 Latvijā un pasaulē

Iecerēts, ka darba ņēmējam sertifikāts ir jāiegūst līdz šā gada 15. septembrim. Ja darbinieks tādu norādītajā laikā nav ieguvis, darba devējam paredzētas tiesības atstādināt konkrēto darbinieku no darba pienākumu pildīšanas, pārcelt citā amatā vai izbeigt darba attiecības.

Jāatzīmē, ka kontekstā ar šiem grozījumiem tiek apspriestas arī stingrākas prasības pret Covid-19 nevakcinētajiem.

Tiek rosināts noteikt vakcināciju kā nepieciešamu darba pienākumu veikšanai atsevišķām nozarēm, kurās ir augsts epidemioloģiskās drošības risks. Tāpat tiek rosināts noteikt stingrus epidemioloģiskās drošības pasākumus nevakcinētajiem, apmeklējot sabiedriskas vietas, lai mazinātu kopējos sabiedrības riskus.

Lai motivētu vakcinēties pret Covid-19, vakcinētajām personām pēc vakcinācijas pabeigšanas varētu tikt piešķirta papildu atvaļinājuma diena. Šāda norma būtu iekļaujama tiesību aktos. Šis pasākums valsts budžetam izmaksātu no 18 miljoniem līdz 28 miljoniem eiro atkarībā no nodarbināto skaita, kas pieprasa atbalstu.

Bez jau šobrīd minētā par obligāto vakcinēšanos ārstniecības, sociālās aprūpes, izglītības un citās iestādēs tiek apspriesta līdzīgu prasību noteikšana Valsts policijā, Valsts robežsardzē, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē nodarbinātajiem.

Arī Satiksmes ministrija rosina noteikt atsevišķu ministrijas resorā strādājošo vakcināciju par nepieciešamu amata pienākumu veikšanai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.