Foto: Natalia Deriabina/SHUTTERSTOCK

Covid-19 pandēmija visnegatīvāk ietekmējusi grūtnieču, HIV pacientu un vardarbībā cietušu sieviešu seksuālo veselību 0

Covid-19 pandēmija visnegatīvāk ir ietekmējusi grūtnieču, HIV pacientu un vardarbībā cietušu sieviešu seksuālo un reproduktīvo veselību, secināts Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sabiedrības veselības institūta veiktajā I-SHARE aptaujā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Lūk, kā izskatās nekopta sieviete: 7 pazīmes, kas par to liecina 30
Pircēja pasūta pilnīgi vienādas preces no “Temu”, “Shein” un “AliExpress”. Rezultāti bija pārsteidzoši 26
Kokteilis
6 lietas, ko nedrīkst aizdot citiem, lai nezaudētu savu laimi un veiksmi
Lasīt citas ziņas

Kā aģentūru LETA informēja RSU mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa, aptaujā, kas noritēja gan latviski, gan krieviski, piedalījās 1173 dalībnieki, un projekta gaitā papildus šiem kvantitatīvajiem datiem veiktas padziļinātas intervijas un diskusijas ar dažādām fokusgrupām.

Projekta vadītāja, RSU Sabiedrības veselības institūta direktore Gunta Lazdāne atzīmēja, ka I-SHARE projekts vienlaikus norit 33 valstīs, kas reprezentē visus pasaules reģionus un atšķirīgus labklājības līmeņus. Latvijā aptauja īstenota kā daļa no vērienīgā valsts pētījumu programmas Covid-19 seku mazināšanai projekta “Covid-19 epidēmijas ietekme uz veselības aprūpes sistēmu un sabiedrības veselību Latvijā; veselības nozares gatavības nākotnes epidēmijām stiprināšana”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Detalizētāk par pētījuma rezultātiem zinātnieki diskutēs konferencē “Covid-19 ietekme uz seksuālo un reproduktīvo veselību Latvijā – rezultāti, secinājumi un ieteikumi”, kas šodien no plkst.13 notiks “Zoom” platformā un kurai aicināts pievienoties ikviens interesents.

Konferenci ar referātu par seksuālo un reproduktīvo veselību pasaulē Covid-19 laikā iesāks sabiedrības veselības eksperte Ģentes Universitātes profesore Kristjena Mihelsena. To, kā pandēmija ietekmējusi pāru attiecības, seksuālo uzvedību un seksuālo vardarbību, analizēs ginekoloģe un dzemdību speciāliste Ieva Briedīte.

Par kontracepciju un mātes veselību runās ārste-rezidente Elizabete Pumpure. Savukārt Latvijas Universitātes (LU) profesore, medicīnas tiesību eksperte Solvita Olsena vēstīs par tiesiskiem aspektiem, ar kuriem saskaras veselības sistēma, kas nodrošina seksuālās un reproduktīvās veselības aprūpi Covid-19 ierobežojumu laikā.

Konferences izskaņā RSU profesore Dace Rezeberga vērtēs, ko var mācīties no līdzšinējās pandēmijas pieredzes, bet minētā valsts pētījuma programmas projekta vadītāja RSU docente Anda Ķīvīte-Urtāne ieskicēs nākamos soļus projekta nobeiguma fāzē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.