Covid-19 nekur nepazudīs! Infektoloģe par Covid-19 un pērtiķu baku infekcijas izplatību Latvijā 113

TV24 raidījumā “Uz līnijas” viesojās infektoloģe Ludmila Vīksna, kura skaidroja infekciju slimību izplatību Latvijā šobrīd.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

“Covid-19 un pērtiķu bakas laikam tiešām ir tās infekcijas, par kurām ir runāts visvairāk pēdējo pāris gadu laikā. Es tā paskatījos, kāda ir bijusi tā hronoloģiskā secība ar notikumiem, kas saistās ar šiem diviem vīrusiem…piefiksēju divus konkrētus datumus. 14. jūnijs 2022. gadā – virsraksts “Pērtiķu bakas iekļauj reģistrējamo infekcijas slimību sarakstā” un 1. novembris 2023. gads – “Covid-19″ un pērtiķu bakas ir izņemtas no bīstamo infekciju slimību saraksta”, ” situāciju iezīmē “Uz līnijas” vadītājs.

“Nepagāja ne gads, kad mēs atkal runājam par pērtiķu bakām un to, ka tās potenciāli varētu apdraudēt arī Latviju. Kas notiek? Kā šis vīruss kustās?” infektoloģei vaicā raidījuma vadītājs.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Vispirms es gribu pateikt par to reģistrāciju. Tas ir jautājums epidemiologiem, bet pie bīstamām un sevišķi bīstamām infekcijām tur ir savi nosacījumi, kuras slimības kurā brīdī tajā reģistrā ir. Bet tas jau nenozīmē, ka mēs par tām vispār aizmirstam,” to, ka vīrusi nekur nepazūd skaidroja Vīksna.

Viņa ir pārliecināta: “Kas attiecas uz Covid-19, mums vispār ir jāradinās dzīvot ar to, jo tas nekur nepaliks.” Kā norāda infektoloģe, vīrusa ierosinātājs var mainīties, bet pats vīruss, ņemot vērā, ka omikronam jau vien ir vairāk nekā demit paveidi, nekur nepazudīs.

“Pie tam sezonalitāte Covid-19 ir neliela. Tie vilnīši ir, bet viņi nav tik milzīgi kā pašā sākumā. Līdz ar to, Covid-19 paliek, kamēr nenostabilizēsies. Tā kā kādu sezonu būs vairāk, kādu mazāk raksturīgi, bet principā mums ir jādomā par to, kā izsargāties,” situāciju komentē Ludmila Vīksna.

Infektoloģe arī atgādina, ka cilvēkiem ir jāievēro higiēnas noteikumi, kā arī nevajag veikalā grūsties cits citam virsū.

“Jautājums varbūt ir par maskām…bet es ieteiktu tā – ja daudzi vēl brauc atvaļinājumos, rīkoties tā, kā tas būtu loģiski. Ja lidostā ir ļoti daudz cilvēku, ja lidmašīnā ir daudz cilvēku, kas ir ļoti tuvu viens otram, tad vajag lietot masku,” norāda Vīksne.

Tāpat viņa atgādina par roku mazgāšanu un vakcinēšanos pret vīrusu. “Vajag vakcinēties savlaicīgi. Kaut gan es gribu teikt, ka vakcinēties mēs iesakām tiem, kuri nav vakcīnu saņēmuši vismaz gadu, un pēc pārslimošanas tas laiks varētu būt mazliet mazāks,” stāsta infektoloģe, piebilstot, ka ar vakcīnu ir zināmas problēmas.

“Protams, aizsardzība ir, bet vakcīna nevar izskriet līdzi katram omikrona variantam. Jauns variants ir, bet vakcīna atpaliek. Un tāpēc vakcinēties vajag ar to vakcīnu, kas ir pieejama. Zināma aizsardzība būs noteikti, ar ļoti retiem izņēmumiem,” tā infektoloģe Ludmila Vīksne.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.