Covid-19 izplatības mazināšanai Liepājā notiks reids sabiedriskajā transportā 0
Policija sabiedriskās vietās neveiks speciālus reidus masku nēsāšanas kontrolei, taču rupja pārkāpuma gadījumā vērtēs arī pārkāpēja attieksmi pret izdarīto.
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai LETA skaidroja, ka speciāli reidi masku nēsāšanas kontrolei nav plānoti, taču policija šim apstāklim pievērsīs uzmanību patrulēšanas laikā, kā arī reaģēs uz izsaukumiem, ja tādi tiks saņemti.
“Policija katru gadījumu vērtēs individuāli, nevis sodīs visus pēc kārtas. Tostarp tiks vērtēta gan pārkāpuma būtība – izdarīšanas laiks, vieta un citi objektīvie apstākļi -, gan subjektīvie apstākļi – pārkāpēja attieksme pret izdarīto. Gadījumos, kad pārkāpums ir klajš un rupjš, sods būs neizbēgams,” norādīja Sadovskis.
Viņš skaidroja, ka katrā situācijā, kad policijai uzlikti jauni pienākumi, ir jāpārdomā policijas resursi, lai pielāgotos jaunajiem apstākļiem. Policijai nav bezgalīgi daudz darbinieku, turklāt šajā gadījumā atšķirībā no pavasara mācību iestādes daļēji turpina darbu, tādēļ jauno pienākumu kontrolē nav iespējams piesaistīt tos darbiniekus, kuri sabiedrisko kārtību uzrauga pie skolām.
“Taču kopumā policija ir gatava strādāt, un jau tagad ir izplānoti dažādi risinājumi, kā pārgrupēt esošos resursus efektīvākai pārkāpumu uzraudzībai,” piebilda Sadovskis.
Valsts policijas preses pārstāve Simona Grāvīte aģentūrai LETA skaidroja, ka arī VP, tāpat kā līdz šim, atbilstoši savai kompetencei un resursiem turpinās uzraudzīt, lai tiktu ievērotas Covid-19 infekcijas ierobežošanai noteiktās drošības prasības.
Īpašus reidus, lai pārliecinātos, vai iedzīvotāji lieto sejas maskas, VP neveiks, tomēr izlases kārtībā, ikdienā veicot patrulēšanu, policija var pārbaudīt dažādas sabiedriskās vietas. Tāpat, saņemot informāciju par iespējamiem pārkāpumiem, policija uz to reaģēs.
Policijas mērķis noteikti nav sodīt, bet gan uzraudzīt ierobežojumu kontroli, tādējādi novēršot iespējamus drošības un veselības apdraudējumus, uzsvēra Grāvīte. Katrs gadījums ir vērtējams individuāli – policija izvērtēs atbildību atbilstoši situācijai un apstākļiem, tostarp brīdinot un veicot pārrunas, tomēr, ja tiks konstatēti apzināti, klaji pārkāpumi, par to pienāksies sods.
Jau ziņots, ka Saeima ceturtdien pieņēma grozījumus Covid-19 infekcijas pārvaldības likumā, kas nosaka sodu par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās, kur to lietošanu prasa normatīvie akti.
Grozījumus sagatavojusi Tieslietu ministrija (TM), un tie paredz, ka par mutes un deguna aizsega nelietošanu varēs piemērot brīdinājumu vai naudas sodu 10 līdz 50 eiro apmērā. Šī norma stāsies spēkā 20.novembrī.