Biedrības “Dr. Klauns” Publicitātes foto

Covid-19 apdraud “Dr. Klauna” un citu labdarības organizāciju pastāvēšanu 0

Covid-19 un valstī noteiktā ārkārtējā stāvokļa dēļ tādu labdarības organizāciju kā SOS bērnu ciemati un “Dr. Klauns” saņemto ziedojumu apmērs ir krities par attiecīgi 30% un 90%, nopietni apdraudot to pastāvēšanu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas
Vēl skaudrāku situāciju padara tas, ka šo organizāciju sniegtais atbalsts krīzes laikā ir īpaši būtisks bērniem.

1. jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, mobilo sakaru operators BITE aicina Latvijas iedzīvotājus un uzņēmumus neaizmirst par atbalstu, kas vajadzīgs šādu sabiedrisko organizāciju eksistencei, un aicina mobilizēties ziedošanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nav noslēpums, ka labdarības organizācijas ir atkarīgas no uzņēmumu un sabiedrības sniegtajiem ziedojumiem, jo ar valsts atbalstu pietiek vien šo organizāciju pamatvajadzību nodrošināšanai. Pandēmijas radītās krīzes laikā gan iedzīvotāji, gan uzņēmēji ir kļuvuši finansiāli piesardzīgi, un ziedojumu apjomi samazinās.

Taču tas bīstami ietekmē labdarības organizāciju pastāvēšanu un spēju veikt savu darbu – palīdzēt ģimenēm un bērniem. Kā liecina SOS bērnu ciematu aprēķini – šajā laikā ziedojumu apjoms samazinājies aptuveni par trešo daļu, savukārt “Dr. Klauns” ziedojumos saņēmis pat par 90% mazāk nekā pērn šajā laikā.

Lai gan abām organizācijām šobrīd ir izdevies pielāgoties jaunajai situācijai, turpinot darbību ar tehnoloģiju un dažādu digitālo rīku starpniecību,

tās cer, ka arī viņu finansiālā situācija uzlabosies, un cilvēki, uzņēmumi atsāks aktīvāk veikt ziedojumus, tā kļūstot skaidrākai arī šo organizāciju darbības un pastāvēšanas nākotnei.

“Raugoties uz grūtībām, ar ko šobrīd saskaras labdarības organizācijas, tostarp SOS bērnu ciemati un “Dr. Klauns”, mums kā kompānijai, kuras vērtībās ir arī rūpes par cilvēkiem, ir ļoti grūti nostāvēt malā. Jau iepriekš esam dāvinājuši šīm labdarības organizācijām tehnoloģijas, lai tās varētu turpināt savu darbu jaunajos apstākļos, tomēr šobrīd, saasinoties krīzei, redzam, ka problēmas ir daudz nopietnākas.

Tāpēc no šodienas īpaši aicināsim gan mūsu klientus, gan darbiniekus ziedot labdarības organizācijām. Atbalstīsim tās arī informatīvi. Taču vienlaikus lūdzam iesaistīties ikvienu Latvijas iedzīvotāju, jo pandēmijas radīto krīzi varēsim pārvarēt tikai kopīgiem spēkiem,” aicina BITES mārketinga vadītāja Diāna Šmite.

“Ik gadu aprīlī organizējam Sarkano degunu dienu, kad ikviens mūsu atbalstītājs var iegādāties klauna degunu, kas ir mūsu organizācijas simbols, tādā veidā finansiāli sniedzot mums atbalstu. Šī akcija vienmēr ir bijis viens no lielākajiem ieņēmumu avotiem visa gada garumā, un tajā iegūtie līdzekļi, palīdzēja nodrošināt Dakteru Klaunu darbību ikdienā. Tomēr šogad šo labdarības akciju organizēt nevarējām.

Reklāma
Reklāma

Tas mums atņēma iespēju gūt ienākumus. Arī mūsu darbība ir ierobežota. Dienā, kad tika izsludināta ārkārtas situācija valstī, slimnīcās tika ieviests karantīnas režīms. Tas nozīmē, ka mazajiem pacientiem slimnīcā lielākā daļa laika jāpavada vieniem pašiem – pat vecāki varēja viņus apciemot vien iepriekš noteiktos laikos.

Tikai pateicoties atsevišķu uzņēmumu sniegtajai palīdzībai, redzot, ka šobrīd mums atbalsts ir nepieciešams vairāk nekā jelkad, varam kaut attālināti, ar tehnoloģiju starpniecību, iepriecināt mazos pacientus. Īpaši novērtējam BITES sniegto palīdzību, informējot sabiedrību par situāciju, kurā esam nonākuši,” par organizācijas darbību stāsta biedrības “Dr. Klauns” vadītāja Marianna Milovska.

Viņa papildina, ka tiešsaistes saskarsmes formāts sniedz iespēju uzmundrināt gan tos bērnus, kuri atrodas slimnīcā, gan tos, kas slimo mājās, un tehnoloģijas “Dr. Klauns” darbam tiks izmantotas arī turpmāk.

Šajā laikā atbalsts ir ļoti nozīmīgs gan mazajiem pacientiem slimnīcās, gan audžuvecāku ģimenēm. Piemēram, kā norāda SOS bērnu ciematu direktore Ilze Paleja, liela slodze šajā laikā gulstas uz audžuvecāku pleciem, kam īsā laikā bija jāmaina ierastā dienas kārtība, jāizskaidro bērniem situācijas nopietnība, jārūpējas par drošību un jānodrošina atbalsts bērniem mācību procesā. Turklāt lielākie izaicinājumi ārkārtējās situācijas laikā saistīti ar slodzes pieaugumu SOS vecākiem un audžuvecākiem, īpaši tiem, kuri ģimenēs audzina lielāku skaitu bērnu.

“Visu šo laiku SOS vecākiem un audžuvecākiem, protams, palīdzēja mūsu atbalsta speciālisti – sociālie darbinieki, psihologi – darot savu darbu attālināti. Tomēr trauksmes pieaugums ģimenēs krīzes laikā bija labi novērojams, īpaši ģimenēs, kuras audzina daudz bērnus un bērnus ar smagu iepriekšējās dzīves pieredzi.

Sākoties pandēmijai, SOS Ģimeņu atbalsta centru sociālajiem darbiniekiem, kas strādā ar sociālā riska ģimenēm, zuda iespēja satikties ar tām klātienē, bija jāpārorientējas uz attālinātu darbu, izmantojot tehnoloģijas. Ar tehnoloģiju starpniecību tiek sniegtas arī citu speciālistu konsultācijas. Novērojām arī strauju materiālās situācijas pasliktināšanos sociālā riska ģimenēs.

Saistībā ar to daudzās SOS Ģimeņu atbalsta centru speciālistu redzeslokā esošajās ģimenēs pieauga spriedze un vardarbības riski, kas speciālistiem bija jācenšas mazināt, neraugoties uz ierobežoto saskarsmi un resursiem,” galvenos izaicinājumus ieskicē I. Paleja.

Gan SOS bērnu ciematu, gan “Dr. Klauns” pārstāves norāda, ka labdarības organizācijām vissvarīgākā ir regularitāte. Lai arī tas būtu ziedojums viena eiro apmērā ik mēnesi, tas ir ļoti nozīmīgi, jo šobrīd šo situāciju, kurā nonākušas organizācijas, var salīdzināt ar staigāšanu pa naža asmeni.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.