Foto: Ieva Čīka/LETA

Copmaņi paliek “bezkaunīgāki”: patur visu lomu un nelikumīgi cenšas tikt arī pie nēģiem un līdakām 13

Aldis Sāvičs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Pirmkārt, jau pie ūdeņiem jāievēro visi ar pulcēšanos un distancēšanos saistītie ierobežojumi. Otrkārt, mainījušies cilvēku paradumi un brīvais laiks, arvien biežāk un vairāk cilvēku velk ārā gadiem ilgi nelietotos makšķerēšanas rīkus, lai dotos pie ūdeņiem un vismaz tādā veidā padarītu krāsaināku pelēko ikdienu.

Treškārt, daudzi kļuvuši nabadzīgāki, līdz ar to arī alkatīgāki, makšķerē zivis to lieguma laikos, lomos patur visu, kas kustas, bieži vien neievērojot lomā paturamo zivju izmērus un skaitu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ņemot vērā visu iepriekš minēto, pastiprinātā režīmā strādā Valsts vides dienesta (VVD) inspektori, sabiedriskie inspektori, un te gribētos pateikt paldies atsaucīgajai sabiedrības daļai, kura neskopojas ar informāciju par šādām pretlikumīgām darbībām.

Nereti tie ir makšķernieki, kuri sevi uzskata par goda vīriem un nepieļauj lietas, kad citi grib izlikties par gudrākiem un vienlīdzīgākiem par pārējiem copmaņiem, un ziņo par pārkāpumiem VVD darbiniekiem.

VVD inspektori tikai martā vien veica 270 pārbaudes iekšējos ūdeņos un piekrastē, apsekoja 921 ūdens objektu, izņēma 165 nelikumīgus zvejas rīkus un sāka 77 administratīvo pārkāpumu procesus.

Pašlaik ir nēģu un līdaku nārsta laiks un to ieguves liegums. Diemžēl maluzvejniekus tas neattur no mēģinājumiem iegūt nelikumīgu lomu. Marta beigās Rojas upē, konstatējot nelikumīgu nēģu ieguvi, atbrīvoti 78 nēģi, bet pie Ventas rumbas, Kuldīgā – upē atlaisti 530 nēģi un līdaka.

Atgādinām, ka par zveju iekšējos ūdeņos bez attiecīgas atļaujas un par zveju aizliegtā vietā vai laikā, kā arī par zveju ar aizliegtiem rīkiem vai paņēmieniem piemēro naudas sodu fiziskajai personai līdz 700 EUR, bet juridiskajai personai – līdz 4300 EUR, aizliedzot izmantot zvejas tiesības uz laiku līdz diviem gadiem vai bez tā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.