Foto: Pexels

“Citadele” iegulda 100 000 eiro un pirmie piedāvā veikt maksājumu uz mobilā tālruņa numuru 0

Banka “Citadele” no trešdienas sākusi piedāvāt tās klientiem jaunu pakalpojumu – privātpersonu maksājumus uz mobilā tālruņa numuru, tā izstrādē ieguldot apmēram 100 000 eiro investīcijas, informē bankas pārstāvji.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

“Citadele” E-biznesa daļas vadītājs Mārtiņš Bērziņš pastāsta, ka

“Citadele” ir pirmā banka, kas sākusi praktiski izmantot Latvijas Bankas izveidoto un uzturēto Zibsaišu reģistra pakalpojumu,
CITI ŠOBRĪD LASA

kurā jāreģistrējas ar mobilo lietotni privātpersonu maksājumu veikšanai uz mobilā tālruņa numuru.

Bērziņš piebilda, ka pakalpojuma izstrādē bija iesaistīta “Citadele” komanda, Latvijas Bankas informācijas tehnoloģiju (IT) komanda un tas izstrādāts desmit mēnešu laikā.

Līdz šim reģistrēti jau 2720 telefona numuri, kuri testa režīmā pakalpojumu izmanto. Vienam tālruņa numuram pagaidām ir iespējams pievienot tikai vienu kontu.

LA.LV Aptauja

Vai Tu izmantosi šādu iespēju?

  • Jā, šķiet ērts un ātrs norēķinu veids
  • Nē, man neliekas, ka tas ir droši
  • Izmēģināšu, bet šaubos, ka ilgtermiņā lietošu
  • Nē, pieturēšos pie jau pārbaudītām iespējām

“Citadele” valdes loceklis pastāstīja, lai izmantotu jauno pakalpojumu, jāreģistrējas Latvijas Bankas izveidotajā un uzturētājā Zibsaišu reģistrā ar “Citadele” mobilo lietotni. Jāatver “Citadele” mobilās lietotnes iestatījumi, jāreģistrējas pakalpojumam, izvēloties sadaļu zibsaite, apstiprinot savu tālruni ar SMS kodu. Tad jāizvēlas konts, kurā saņemt naudu. Pēcāk klients saņem reģistrācijas apstiprinājumu.

Bērziņš arī prognozēja, ka nākotnē būs iespējams veikt maksājumu uz telefona numuru vairāku Latvijas banku starpā.

Ar laiku šis maksājums varētu attīstīties Baltijas un Eiropas mērogā. Kā arī nākotnē bankas kontam varētu tikt piesaistīts cits identifikators, piemēram, “Whatsapp” lietotne vai e-pasts.

Latvijas Bankas valdes loceklis Harijs Ozols piekrita, ka nākotnē maksājumus varētu veikt ne tikai uz mobilā tālruņa numuru, bet arī, izmantojot tiešsaistes ziņapmaiņas, sociālos tīklus, ID, e-pastu, eID karti.

Viņš atzina, ka ikdienas dzīvi maina tehnoloģiju attīstība, kuru izmantošana kļūst ierastāka. Piemērs ir zibmaksājumi, kurus Latvijā patlaban nodrošina “Citadele”, “SEB banka”, “Swedbank” un Latvijas Banka. Tie pieejami vairāk nekā 90% Latvijas kredītiestāžu klientu. Līdz šim apstrādāti 5,7 miljoni zibmaksājumi 1,1 miljarda eiro apmērā.

Ozols teica, ka zibsaišu reģistra sistēma tehniski ir pieejama jau ilgu laiku, bet iepriekš netika izmantota.

Patlaban šādu pakalpojumu piedāvā tikai “Citadele”, bet vairākas vadošās kredītiestādes Latvijā un ārpus tās šo pakalpojumu patlaban testē.

Tostarp “SEB bankai” ir parakstīs līgums par pievienošanos Latvijas Bankas izveidotajam un uzturētajam Zibsaišu reģistram, un banka šo pakalpojumu patlaban testē.

Bankas “Citadele” un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā aptauja liecina, ka vairāk nekā puses jeb 50,9% Latvijas iedzīvotāju ir ieinteresēti un drīzāk būtu gatavi maksāt uz mobilā tālruņa numuru, bet vien 31,6% sliecas drīzāk šādu pakalpojumu neizmantot, bet 17,5% bija grūti sniegt atbildi uz šo jautājumu.

Reklāma
Reklāma

Aptaujas rezultāti arī atklāj, ka bezskaidras naudas norēķiniem priekšroku dod 46% aptaujas dalībnieku. Savukārt 47% joprojām izvēlas maksāt skaidrā naudā.

Starp biežākajiem iemesliem savstarpējiem norēķiniem ar draugiem, tuviniekiem vai paziņām aptaujas respondenti norāda kopīgas dāvanas iegādi (60%), kopīgus rēķinus restorānos un kafejnīcās (58%), kā arī kopīgu transporta izdevumu segšanu (40%). Maksāt ar pārskaitījumu lielākoties izvēlas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 34 gadiem.

“Citadele” novērojumi liecina, ka visbiežāk savstarpējos norēķinos pārskaitāmā summa svārstās no pieciem līdz desmit eiro, tādējādi secināms, ka klienti salīdzinoši bieži veic nelielus maksājumus.

Pēc aktīvu apmēra banka “Citadele” šogad marta beigās bija ceturtā lielākā banka Latvijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.