Vīrišķais sievietē 0


■ Vīrišķie hormoni androgēni veidojas ne tikai vīrieša, bet arī sievietes organismā. Tie būtiski ietekmē dzīvessparu, dzimumtieksmi jeb libido, noskaņojumu un pašpārliecību. Kad embrijs ir aptuveni sešas nedēļas vecs, tieši androgēni nosaka tā dzimumu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

■ Zināmākais vīrišķais hormons ir testosterons. Noteiktā daudzumā tas nepieciešams arī sievietes organismā, lai viņa justos seksuāla un pašpārliecināta. Pierādīts, ka sievietēm ar augstāku testosterona līmeni vairāk patīk riskēt.

■ Sievietes organisms saražo 250 mikrogramu testosterona dienā, vīrieša – 10–40 reižu vairāk.

CITI ŠOBRĪD LASA

■ Testosterona dēļ ir lieli kauli un muskuļi, šis hormons veicina imūnsistēmas darbību, kā arī sarkano asinsķermenīšu veidošanos kaulu smadzenēs.

■ Sievietes organismā testosterons veidojas olnīcās un virsnieru dziedzeros, vīrieša organismā – sēkliniekos un virsnieru dziedzeros.

■ Nozīmīga loma hormonālajā sistēmā ir taukiem: to šūnas satur enzīmus, kuru ietekmē vīrišķie hormoni pārtop sievišķajos, savukārt, ja tauku ir daudz, pastāv liela varbūtība, ka veidosies arī pārmērīgi liels vīrišķo un sievišķo hormonu daudzums.

Konsultante DACE MATULE, ginekoloģe, dzemdību speciāliste

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.