Foto: Deckorator/Shutterstock

Latvijā cipreses neaug. Izņēmums ir vienīgi Leilanda ciprese 0

Lielveikalā izpārdošanā nopirku skaisto cipresi ‘Glauca’. Aprakstā par tās salcietību nekas nebija teikts. ANDA RĪGĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

“Latvijā cipreses neaug, tās nosalst. Izņēmums ir vienīgi Leilanda ciprese (īstās cipreses un pacipreses krustojums), kas labi jūtas Kurzemes dienvidrietumos,” skaidro Romāns Strelčūns, Nacionālā botāniskā dārza Dendrofloras nodaļas speciālists.

Mūžzaļo cipresi (Cupressus sempervirens) ‘Glauca’, kurai raksturīgas zilganzaļas skujas, var audzēt kā telpaugu. Siltumā, kā arī ļoti noēnotās vietās augs stīdzē, tāpēc ziemā to vajag turēt gaišā, vēsā vietā, piemēram, verandā, ziemas dārzā, kur temperatūra ir 0–10 °C.

CITI ŠOBRĪD LASA
Skujkoks ir izturīgs pret sausu gaisu, to ļoti reti bojā kaitēkļi. Augu laista vienmērīgi, ziemā ļoti maz – tā, lai neiekalst saknes.

Vasarā ciprese noteikti jāliek ārā dārzā, ierokot ar visu podu augsnē, lai vējā negāžas, jo skujkoks samērā ātri izaug vairāku metru garumā. Telpā audzis augs lēnām jāpieradina pie svaiga gaisa un saules (spožā saulē jaunie dzinumi var apdegt). Mēslo reizi mēnesī ar 0,1% barības šķīdumu.

Augsnes ziņā cipreses nav izvēlīgas – aug gan mālainā trūdzemē, gan kūdrā (augsnes reakcija no skābas līdz neitrālai). Mazus augus pārstāda katru gadu, lielus – kad tas nepieciešams. Cipreses labi padodas apgriešanai, tādējādi var regulēt augu garumu un kuplumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.