Kad čipēšana patiešām nepieciešama 0
Suņu čipēšana ir vēlama sunim tikai vienā gadījumā – ja suns ir ļoti dārgs un tāpēc īpašniekam ir bažas, ka suns varētu tikt iekārots tāpat kā dārga automašīna. Tāpēc čipētu suni būtu lielāka varbūtība atgūt kā suņa nozagšanas, tā arī suņa noklīšanas vai aizmukšanas gadījumā. Protams katram suņa saimniekam viņa labākais draugs ir dārgs, un, ja saimnieks uzskata, ka viņa suņa rakstura u.c.īpašību dēļ suņa čipēšana varētu palīdzēt, viņš to varētu darīt. Suņu čipēšanu, ko kinologi argumentē kā nepieciešamību suņu uzskaitei, pilnīgi nodrošina MK noteikumu punkts 9.5., ko veic praktizējošais veterinārārsts. Un tomēr, ņemot vērā, ka suņu obligātās čipēšanas lobijs ir tik spēcīgs, ka MK noteikumu izmaiņas ir pieņemtas par obligāto čipēšanu, bet noteikumu izpilde nav reāla līdz 2017.g.1.janvārim, ko atzīst lielākā daļa speciālistu, un arī 7.decembra LR1 raidījumā “Kā labāk dzīvot”, kurā piedalījās “Dzīvnieku policijas” pārstāve un vēl 2 suņu speciālistes, raidījuma nobeigumā tika izteikta cerība :”Lēnā garā cerēsim, ka tiksim vaļā no nečipētiem suņiem”. Un tam nevar nepiekrist, ka lēnā garā tiksim vaļā, bet, lai nesāktos no 2017.gada nečipēto suņu saimnieku – likumu pārkāpēju raganu medības, barga brīdināšana un, protams, sodīšana, ja nepakļaujas likumam, tad būtu nepieciešams MK noteikumos steidzamības kārtā veikt sekojošas izmaiņas, paredzot papildus 2 punktus:
1) Lauku apvidos, viensētās suņus, kuri iegādāti līdz obligātās čipēšanas sākumam, atļauts nečipēt. Līdz ar to netiktu pārkāpts tiesiskās paļāvības princips, jo suņa īpašniekam pirms 8 gadiem, kad viņš iegādājās suni, pat prātā nevarēja ienākt, ka pēc 8 gadiem, suni liks obligāti čipēt.
2) Suņu audzētājiem, kuri nodarbojas ar suņu audzēšanu, pavairošanu vai pārdošanu atļauts atsavināt tikai čipētu un reģistrētu suni. Līdz ar to no 2017.g.1.janvāra tiešām iegādāties legāli nečipētu un nereģistrētu suni nebūtu iespējams. Šādu noteikumu vajadzētu attiecināt uz jebkuru suņu individuālo atsavināšanu.