Cipars vai ģērbonis? Pētnieki pierādījuši, ka, metot monētu, iespēja uzmest vienu vai otru pusi nav 50:50 13
Reizēm brīžos, kad nevaram pieņemt kādu lēmumu vai izšķirties par to, kuram no diviem cilvēkiem kaut ko būtu jādara, cilvēki visā pasaulē mēdz mest monētu, skatoties, vai uzkritīs ģērbonis vai cipars. Allaž ir šķitis, ka iespēja, ka uzkritīs viena vai otra puse, ir 50:50, taču pētnieki noskaidrojuši, ka tā tas nav.
Pētnieki atklāja, ka monētu mētāšanā ar nelielu pārsvaru, tomēr lielākas ir iespējas, ka uzkritīs tā puse, kas atrodas virspusē pirms monētas mešanas. Lai noskaidrotu šo atbildi “IFLScience” pētījumā 48 cilvēku grupa dokumentēja kopumā 350 757 monētu metienus no 46 dažādām valūtām. Viņi atklāja, ka 50,8 procenti monētu nonāk tajā pašā pusē, ar kuru viņi sāka.
“Secināts, ka monēta pavada vairāk laika gaisā ar sākotnējo pusi uz augšu,” sacīja pētnieki. Šis pētījums apstiprina iepriekšējo “Diaconis” analīzi, kas atklāja, ka aptuveni 51% monētu nonāk tajā pašā pusē, no kuras tās tika izmestas.
Pētnieki atklāja, ka monētu mētāšanas rezultāti dažādiem cilvēkiem var ievērojami atšķirties, jo katrs mēdz monētu mest nedaudz citādi. Daži cilvēki parādīja spēcīgu atšķirību no pārējiem.
Pētnieki iesaka aizsegt monētas redzamo pusi, izmantojot monētu mētāšanu, lai pieņemtu svarīgus lēmumus.