Rektora amata kandidātiem Jurim Borzovam (no kreisās) un Indriķim Muižniekam ir atšķirīgs skatījums par to, kā būtu jāattīstās Latvijas Universitātei.
Rektora amata kandidātiem Jurim Borzovam (no kreisās) un Indriķim Muižniekam ir atšķirīgs skatījums par to, kā būtu jāattīstās Latvijas Universitātei.
Foto – LETA

Cīņa par LU stūrēšanu sākusies! Ko sola rektora amata kandidāti? 0

Šodien ir pēdējā diena, kad Latvijas Universitātes (LU) rektora amatam izvirzītie kandidāti – LU Datorikas fakultātes dekāns Juris Borzovs un LU zinātņu prorektors Indriķis Muižnieks – 
var iesniegt programmas, kurās pauž savu redzējumu par LU attīstību. Iespējamie LU rektori “Latvijas Avīzei” jau ļāvuši ieskatīties savu programmu uzmetumos un arī atbildējuši uz jautājumiem par saviem plāniem rektora amatā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Pašreizējam LU rektoram Mārcim Auziņam beidzas otrais pilnvaru termiņš, tāpēc laiks pie LU stūres stāties kādam citam. Plānots, ka LU Satversmes sapulce rektoru vēlēs 4. jūnijā, taču amata pienākumus jaunais rektors varēs sākt pildīt tikai pēc tam, kad viņu amatā apstiprinās valdība.

Pārliecināti par sevi

J. Borzovu amatam izvirzījusi paša vadītā Datorikas fakultāte. Viņš ir habilitēts datorzinātņu doktors, Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) korespondētājloceklis, viens no zināmākajiem latviešu datoriķiem un starptautiski atzītiem zinātniekiem. Izstrādājis desmit mācību grāmatas un mācību līdzekļus, publicējis vairāk nekā 100 zinātnisko rakstu. Bijis Datorikas fakultātes veidotājs, panācis, ka tā veiksmīgi sadarbojas ar nozares uzņēmumiem. Jautāts, kāpēc nolēmis kandidēt uz LU rektora amatu, 
J. Borzovs atbild: “Šobrīd LU vajadzīgs rektors, kas ne tikai lieliski orientējas zinātnes un studiju darbā, bet guvis pieredzi arī komercdarbībā. Esmu pārliecināts par savu spēju nodrošināt LU ilgtspējīgu attīstību, sekot līdzi pārdomātam esošā budžeta izlietojumam, kā arī piesaistīt nozīmīgus ārējos līdzekļus, būtiski ceļot gan studiju, gan pētniecības kvalitāti.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt I. Muižnieka izvirzītāju loks ir plašāks. Viņu rektora amatam virza Bioloģijas fakultāte, Humanitāro zinātņu fakultāte, Ķīmijas fakultāte, Ķīmiskās fizikas institūts, kā arī Kardioloģijas zinātniskais institūts. I. Muižnieks ir habilitētais bioloģijas doktors un akadēmiķis. LU zinātņu prorektora amatā ir jau kopš 2000. gada. Pirms tam bijis LU Bioloģijas fakultātes dekāns. Autors vairāk nekā 100 publikācijām, septiņu patentu īpašnieks.

I. Muižnieks pašapzinīgi teic, ka kandidē rektora vēlēšanās tāpēc, ka “uzskatu – 
esmu labākais kandidāts, kas pārzina un spēj nodrošināt uzsākto projektu tālāku virzību, spēj pievienot procesam dinamiku, jo pietiekami labi pazīst gan LU akadēmisko, gan administratīvo struktūru un darbību, ir gatavs pārmaiņām, lai padarītu darbību kvalitatīvāku, pazīst un ir respektēts arī apkārtējo institūtu, universitāšu, arī ārvalstu, Latvijas aģentūru un ministriju vidē”.

Viņa prioritātes rektora amatā būšot struktūrvienību sadarbības veicināšana, LU internacionalizācija un saiknes ar Latvijas sabiedrību stiprināšana, aktīva rīcība, lai palielinātu studiju finansējumu no valsts budžeta un piesaistītu līdzekļus zinātnei, administrācijas darba efektivitātes uzlabošana, tālāka universitātes infrastruktūras modernizācija, atbalsts akadēmiskā personāla un speci­ālistu ataudzei. I. Muižnieks tostarp pauž: “Kā nacionālajai universitātei LU ilgtermiņa prioritāte ir latviešu valodas, vēstures, kultūras, Latvijas sabiedrības pētījumi globālo procesu kontekstā.”

Arī J. Borzovs atzīst, ka “LU ir un būs galvenais balsts pētniecībai latviešu valodā, pētniecībai par Latviju, tās vēsturi, kultūru un latvietību”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.