Foto: Matīss Markovskis

Vingrojumu komplekss: Cīņā ar celulītu 0

Autore: fizioterapeite Elīza Auziņa

Šis vingrojumu komplekss ir viens no palīgiem, lai dotos uzbrukumā celulītam. Vingrojumi ir viegli izpildāmi, kā arī neprasa papildu inventāru. Ieteicams kombinēt ar citiem ķermeni nostiprinošiem vingrinājumiem, kā arī kontrastdušu un pašmasāžu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Celulīts – iespējams, apspriestākais un lielākais sieviešu bieds. Vēlme atbrīvoties no tā, kā jau katru gadu, kļūst aktuāla pirms vasaras sezonas iestāšanās, kad biezās ziemas drēbes jānoliek malā un apģērbs pa kārtai vien kļūst plānāks. Tad atklājas ķermeņa problēmzonas, kas bija ziemas miegā.

Celulīts ir noteiktas formas taukaudi, kas iekšēju vai ārēju faktoru ietekmē uzkrājas starpšūnu telpā. Vizuāli āda ir nelīdzena, to mēdz dēvēt arī par apelsīna miziņu. Celulīts ne tikai ir kosmētiska, bet arī fiziska veselības problēma, kas skar gan sievietes ar paaugstinātu ķermeņa masas indeksu, gan slaidās un kalsnās.

CITI ŠOBRĪD LASA
Lielākoties rašanās cēloņi ir saistīti ar mazkustīgu dzīvesveidu, nesabalansētu uzturu, stresu, hormonu svārstībām un grūtniecību.

Lai atbrīvotos no celulīta uz visiem laikiem, jāapbruņojas ar lielu pacietību un tam jāvelta nopietnas pūles: tā ir ēdienkartes maiņa, regulāra vingrošana, lai iekustinātu limfātisko sistēmu, pašmasāža (norīvēšanās ar dvieli), kā arī pierādīta un efektīva metode ir fizikālās procedūras, proti, kontrastduša un limfodrenāža.

Regulāra vingrošana ir viens no galvenajiem priekšnosacījumiem, kas spēj uzlabot vizuālo tēlu, samazināt apelsīna miziņas efektu un izmainīt zemādas taukaudu stāvokli. Vingrojumu kompleksu ieteicams izpildīt regulāri, kombinējot ar citiem ķermeni nostiprinošiem vingrojumiem. Ne vienmēr skaistums prasa upurus, taču ilgu un pacietīgu darbu ar sevi gan. Ja kāds vingrojums sagādā diskomfortu vai izraisa sāpes, tas noteikti jāpārtrauc un jākonsultējas ar fizioterapeitu vai sertificētu fitnesa treneri, kurš paskaidros, kā kustības veikt efektīvi.

1. Sākuma pozīcija: četrrāpus, vēders ievilkts. Ar izelpu ķermeni pārnes uz sāniem uz apakšdelma balstu, pretējo kāju izsperot sānis taisni. Ar ieelpu ķermeni pārnes uz otru sānu, izelpā izsperot pretējo kāju. Mainot kājas, atkārto 16 reižu.

2. Sākuma pozīcija: četrrāpus uz viena ceļa. Ar ieelpu brīvās kājas celi iešūpina uz priekšu, izelpā paceļ balsta celi un brīvo kāju izsper uz augšu. Mainot kājas, atkārto 16 reižu.

3. Sākuma pozīcija: četrrāpus uz viena ceļa, skatiens vērsts uz leju, vēders ievilkts. Ar ieelpu brīvās kājas celi iešūpo uz priekšu zem sevis, ar izelpu iztaisno kāju atpakaļ. Atkārto 16 reižu, ik pēc divām reizēm mainot kājas.

4. Sākuma pozīcija: guļus uz vēdera, rokas zem pieres, kājas saliektas ar pēdām uz augšu. Ar izelpu saliektas kājas ceļ uz augšu, ar ieelpu atgriežas sākuma pozīcijā. Atkārto 16 reižu.

5. Sākuma pozīcija: ieelpā pietupstas, vēders ievilkts, sēžas muskulatūra sasprindzināta. Ar izelpu izspēriens uz sāniem. Atkārto 8 reizes ar katru kāju.

6. Sākuma pozīcija: dziļš iesēdiens, priekšējā kāja pietupienā 90 grādu leņķī, vēders ievilkts. Ar izelpu izsper uz priekšu aizmugurējo kāju. Atkārto 8 reizes ar katru kāju.

7. Sākuma pozīcija: guļus uz muguras, viena kāja saliekta celī un balstās uz grīdas, otra pievilkta klāt. Ar izelpu mierīgi un lēnām tuvina taisno kāju pie sevis. Maigi stiepj. Pēc tam kājas samaina.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.