Kādus cilvēkus visbiežāk apkrāpj telefonkrāpnieki? “Tie ir viena vecumgrupa un vairāk no vienas konkrētas tautības!” 47
Pēdējā laikā arvien vairāk ziņu par dažāda veida krāpnieku aktivizēšanos, apkrāpto cilvēku skaita pieaugumu un izkrāpto summu lielajiem apjomiem. Kāds ir vidējais apkrāptā cilvēka profils – raksturojums?
Katra apkrāpšana ir nedaudz atšķirīga – visizplatītākā šobrīd ir telefonkrāpšana ar viltus bankas un viltus policijas darbiniekiem vai investīciju krāpšana, šiem par upuri visbiežāk krīt tieši vecāka gadagājuma cilvēki, tā TV24 raidījumā “Uz līnijas” atzina Marija Celma, “Luminor” bankas krāpniecības novēršanas eksperte.
“Seniori parasti nenoliek uzreiz klausuli, vieglāk ar viņiem turpināt sarunu, jo attieksme pret bankas vai policijas darbinieku ir ar pietāti. Tāpat biežāk apkrāpj krievvalodīgos pensionārus, jo krāpnieki visbiežāk runā krieviski. Tiesa gan, nu jau arī telefonkrāpnieki veic sarunas arī latviski!”
Kur krāpnieki bāzējas – tā nav Latvija, zvani nāk no ārvalstīm, norāda speciāliste, uzsverot, ka mazie krāpnieki, kas darbojas Latvijā, visbiežāk saistīti ar kādu preču pārdošanu internetā.
Policija aicina iedzīvotājus būt modriem un, saņemot šādu aizdomīgu zvanu, to nekavējoties pārtraukt. Likumsargi uzsver, ka ne VP, ne citu tiesībsargājošo iestāžu darbinieki nekad nezvanīs, lai prasītu naudu vai piekļuves kodus banku kontiem. VP aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un brīdināt arī vecāka gadagājuma līdzcilvēkus par šādām krāpšanām.