Vai uz vēlēšanām politiķi drīz solīs arī bezmaksas lidmašīnas? “LA” nedēļas apskats 3
Cilvēks. Labo ziņu patronese
Labu ziņu politiķiem aizvadītajā nedēļā sagādāja Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), kuras jaunais sastāvs par NEPLP vadītāju ievēlēja Daci Ķezberi.
Uz amatu pretendēja vēl divas kandidātes, tostarp līdzšinējā Raidorganizāciju asociācijas vadītāja Gunta Līdaka, kura argumentu cīņās ar politiķiem ir daudz rūdītāka, tāpēc pēdējiem būtu neērtāka. Iespējams, šī ir pozitīva ziņa arī sabiedriskajiem medijiem, jo regulatora vadībā nenonāca profesionāla privāttelevīziju interešu lobētāja, proti, jau pieminētā Līdaka.
Jāatgādina, ka, startējot uz vietu NEPLP 2015. gadā, D. Ķezbere izcēlās ar savu “labo ziņu doktrīnu”, klāstot, ka plašsaziņas līdzekļos nacionālajam uzstādījumam jābūt saistītam ar lepnumu par sabiedrību un tās profesionāļiem. Viņas piedāvājums bija ziņu pārraides sākt ar pozitīvajām lietām par to, ka ir atklāta kāda izstāde, noticis interesants koncerts, tikai pēc tam sekotu “sliktā ziņa”, par piemēru minot kādu KNAB atklājumu. Pieļauju, ka korupcijas atmaskošanu savā ziņā var uztvert kā “negatīvu” informāciju, jo sevišķi, ja nāc no tādas pilsētas kā Jūrmala, kur KNAB aktivitātes īpaši “traucējušas” dzīvi. Jāpiebilst, ka Ķezbere savulaik bijusi korupcijas skandālos slīgstošās kūrortpilsētas domes deputāte un no KNAB aktivitātēm cietusi arī personīgi, saņemot sodu par neatļautu amatu savienošanu. Nedz Ķezberes reputācija, nedz profesionāļu kritiski vērtētā viņas “labo ziņu doktrīna” nebija šķērslis, lai kļūtu par NEPLP locekli, tieši otrādi – izrādās, tā bijusi caurlaide uz elektronisko mediju uzrauga vadītājas krēslu.