Foto – fullpicture.ru

Cilvēks, kura asinis glābušas 2,4 miljonus bērnu, veicis pēdējo ziedojumu 0

1951. gadā četrpadsmitgadīgais austrālietis Džeimss Harisons atguvās pēc nopietnas operācijas. Ārsti izņēma vienu no plaušām un noturēja slimnīcā vēl trīs mēnešus. Šajā grūtajā dzīves posmā jaunais puisis uzzināja, ka viņam ir iespēja dzīvot, pateicoties lielam daudzumam pārlieto asiņu. Viņš  nosolījās, ka kļūs par asins donoru, kad kļūs pilngadīgs. Viņš vārdu turēja. Pēc Austrālijas Sarkanā krusta aprēķiniem, viņš izglābis 2,4 miljonu dzīvju.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Harisonam ir reti antiķermenīši asinīs un sešdesmitajos gados tos izmantoja speciālu injekciju “Anti-D” izstrādei. Tas ir risinājums, kad ir rēzus konflikts.

Rēzus konflikts rodas, kad grūtniecei ir rēzus negatīvas asinis, bet gaidāmajam bērnam – rēzus pozitīvas, “mantojumā” no tēva. Ja mātei ir paaugstināts jutīgums pret rēzus pozitīvām asinīm, viņa var ražot antiķermenīšus, kuri iznīcina bērna “svešās” asins šūnas. Jaundzimušajiem tas var radīt nopietnus smadzeņu bojājumus vai pat novest līdz nāvei. “Es turpināšu savu ceļu, ja man to ļaus,” teica Harisons. Taču viņš jau pārkāpis vecuma robežu, kad var būt donors. Viņš izdarījis pēdējo, 1173. asins ziedojumu, bērnu ieskauts. Bērnu, kuriem ir rēzus konflikts un kuriem viņš izglābis dzīvi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Avots: fullpicture

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.